Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

600 Km Asfalt Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl yaptığı çalışmalarda attığı asfaltın İzmir'den İstanbul'a kadar olan yoldan daha uzun olduğu belirtildi.<

Yeni Asır
600 Km Asfalt Atıldı

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl yaptığı çalışmalarda attığı asfaltın İzmir'den İstanbul'a kadar olan yoldan daha uzun olduğu belirtildi.
Şehir genelindeki cadde ve sokakları asfaltlayan, yollardaki çukurları yamayla kapatan İzmir Büyükşehir Belediyesi 2002 yılı içinde 625 bin 921 ton asfaltlama çalışması yaptı. Özellikle otobüs güzergahlarına ağırlık veren ekipler kişi başına düşen asfalt oranı bakımından en fazla asfaltı Bornova ilçesine attı. Yetkililer yıl içinde atılan asfalt oranının yaklaşık 600 kilometre olan İzmir-İstanbul yolunu geçtiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalarda yollar daha güvenli hale getirilirken, açılan çukurlar ve bozulan yollar asfaltlanıp yamanmaya başladı. 2000 yılında şehrin değişik kesimlerinde 542 bin 200 ton asfalt ve yama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi 2001 yılında bu rakamı 745 bin 984 tona çıkardı. Bir yandan içme ve yağmur suyu hatlarını yenileyen belediye diğer yandan da kanalizasyon şebekesi inşaatlarına hız verdi. 2002 yılında yapılan çalışmalar nedeniyle bozulan cadde ve sokaklara 625 bin 921 ton asfalt atıldı.
http://www.yapi.com.tr/haberler/600-km-asfalt-atildi_3489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!