Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

7. Cadde Uzlaşması

Melih Gökçek’in Bahçelievler 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili referandum yapılacağını açıklaması Çankaya cephesinde de yankı buldu. Çankaya Belediye Başkanı Tanık, "Büyükşehir’in ya da bizim projemiz olması önemli değil. Başkan Gökçek’in açıklamalarından yeni yaya bölgeleriyle de ilgili çok pozitif mesajlar aldım. Bizi çok

Hürriyet Gazetesi
7. Cadde Uzlaşması

Melih Gökçek’in Bahçelievler 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili referandum yapılacağını açıklaması Çankaya cephesinde de yankı buldu. Çankaya Belediye Başkanı Tanık, "Büyükşehir’in ya da bizim projemiz olması önemli değil. Başkan Gökçek’in açıklamalarından yeni yaya bölgeleriyle de ilgili çok pozitif mesajlar aldım. Bizi çok sevindirdi" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kentin en popüler caddelerinden Bahçelievler 7. Cadde’nin trafiğe kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili referandum yapılacağını açıklaması Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ı sevindirdi. Tanık, "Büyükşehir’in ya da bizim projemiz olması önemli değil. Başkan Gökçek’in açıklamalarından yeni yaya bölgeleriyle de ilgili çok pozitif mesajlar aldım. Bizi çok sevindirdi" dedi. Bahçelievler 7. Cadde’nin yanı sıra, Tunalı Hilmi Caddesi ve Cebeci’deki Kutludüğün Sokağı’nın da trafiğe kapatılmasını teklif ettiklerini hatırlatan Tanık şunları söyledi:

"Melih Bey’in gazetenize yaptığı açıklamalardan yayalaşmayla ilgili çok pozitif mesajlar aldım. Yeni yaya bölgelerine sıcak baktığını söylüyor. 7. Cadde’nin yayalaşması kentimize yarayacak. O yüzden Büyükşehir Belediyesi’nin ya da bizim projemiz olması önemli değil. Melih Bey 15 yıldır kentin belediye başkanıdır. Böyle bir işe daha önceden niyetlendiyse bu bize sevinç verir. Bu yaklaşım bizi çok sevindirdi. Dileğim diğer iki bölge için de (Tunalı Hilmi Caddesi ve Kutludüğün Sokak) bir gelişmenin sağlanması."

Gökçek önceki gün Ankara Hürriyet’e Bahçelievler 7. Caddenin trafiğe kapatılmasıyla ilgili referandum yapacaklarını belirterek, "Şimdi Meclis’e yeni bir teklif getiriyorum. 7. caddedeki esnafın ve vatandaşların katılacağı bir anket yapacağız. İsim tespiti yaptıktan sonra birer tane oy pusulası olacak ve anket arabasıyla bir Pazar günü referandum yapacağız. Dükkanların oylarını ayrı, apartman sakinlerinin oylarını ayrı olacak. Bir demokratik açılım yaparak anketlerle konuya karar vereceğiz ve vatandaş ne derse o olacak. Konunun Çankaya Belediye Meclisi’yle bir alakası yoktur. Tamamen Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıdır ve Meclisimiz de vatandaşın kararına uyacaktır diye düşünüyorum" demişti.

Başkan Gökçek ne demişti

Gökçek "Şimdi Meclis’e yeni bir teklif getiriyorum. 7. caddedeki esnafın ve vatandaşların katılacağı bir anket yapacağız. İsim tespiti yaptıktan sonra birer tane oy pusulası olacak ve anket arabasıyla bir Pazar günü referandum yapacağız" demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/7-cadde-uzlasmasi_72175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!