Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

725 Bin Bina Tek Tek İncelenecek

Zemin Araştırma ve Deprem Müdürü Mahmut Baş, İstanbul Deprem Master Planı'nın Zeytinburnu'nda yapılacak ilk uygulaması hakkında Ekonomist dergisine

İBB
725 Bin Bina Tek Tek İncelenecek

b>Zemin Araştırma ve Deprem Müdürü Mahmut Baş, İstanbul Deprem Master Planı'nın Zeytinburnu'nda yapılacak ilk uygulaması hakkında Ekonomist dergisine bilgi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kuruluşların deprem gibi acil durumlarda koordinasyonu sağlamak üzere kurulan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul'un Depreme Hazırlanması Projesi kapsamında pilot bölge olarak belirlediği Zeytinburnu'nda bina taraması çalışmalarına başlıyor.

Zeytinburnu'nda başlatılacak pilot uygulamayı BİT işletmelerinden BİMTAŞ yapacak. BİMTAŞ mühendisleri, iki-üç aylık bir eğitimin ardından saha çalışmasına geçecek. Her bina için binanın durumuna uygun önlem önerilecek.

Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre İstanbul'da 900 bin bina var. İstanbul Deprem Master Planı, büyüklüğü 7'nin üstündeki İstanbul merkezli bir depremde ölü sayısını en aza indirmeyi hedefliyor. Bunun için de binaların 10 yıl içinde yaklaşık 10 milyar dolarlık bir kayanak kullanılarak tamamen elden geçirilmesi öngörülüyor.

AKOM üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zemin Araştırma ve Deprem Müdürü Mahmut Baş, Ekonomist dergisine bu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Derginin Haziran sayısında yayınlanan açıklamalarda İstanbul Deprem Master Planı ve İstanbul Zemin Haritası hakkında detaylı bilgilere yer veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/725-bin-bina-tek-tek-incelenecek_4793.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!