Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

8. Ulusal Mimarlık Sergisi

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi'nin daha önce ilan edilen takviminin değiştiği açıklandı. Açıklanan yeni programa göre sergi ve

Yapı Dergisi/244u yıl sekizincisi düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi'nin daha önce ilan edilen takviminin değiştiği açıklandı. Açıklanan yeni programa göre sergi ve ödüllere başvuru 11 Mart 2002 tarihine kadar yapılabilecek. 11 Nisan 2002'de sonuçlar açıklanacak, 12 Nisan'da ise Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi'nde Ödül Töreni yapılacak. 8. Ulusal Mimarlık Sergisi de aynı yerde 12-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.
Ulusal Mimarlık Sergisi, her iki yılda bir mimarlar için buluşma olanağı yaratarak ülke mimarlığının düzenli bir değerlendirmesinin yapılmasına olanak sağlaması, tartışma ortamını zenginleştirmesi ve bir özeleştiri fırsatı yaratması açısından önem taşıyor. Sergiyle birlikte yürütülen ödül programı ise, öncü nitelikteki çalışma ve yeni fikirlerin ortaya çıkarılıp teşvik edilmesi, mimarî üretimde niteliğin yükselmesi gibi amaçları içeriyor.
8. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2002 Seçici Kurulu'nu Nur Akın, Ali Cengizkan, Ersen Gürsel, Nevzat Sayın ve Ayhan Usta oluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/8-ulusal-mimarlik-sergisi_554.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!