Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Abant Tabiat Parkı Bakanlığa Devredildi

Bolu Abant Tabiat Parkı’nda yaptığı çalışmaların ekolojik sistem ve yaban hayatını tahrip ettiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla işletme sözleşmesi iptal edilen İl Özel İdaresi, doğa harikasının işletmesini Çevre ve Orman Bakanlığı’na devretti.

Milliyet Gazetesi
Abant Tabiat Parkı Bakanlığa Devredildi

Bolu Abant Tabiat Parkı’nda yaptığı çalışmaların ekolojik sistem ve yaban hayatını tahrip ettiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla işletme sözleşmesi iptal edilen İl Özel İdaresi, doğa harikasının işletmesini Çevre ve Orman Bakanlığı’na devretti. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, ilk etapta otobüs ve minibüslerin göl çevresine girmesini yasaklayarak, Türkiye İş Kurumu’ndan alınan 13 işçiyle göl çevresindeki yollarda ve tahrip olan alanlarda çalışma yapacak.

Parkın işletme hakkı 2009’da Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan alınarak Bolu İl Özel İdaresi’ne verildi. Şehir Plancıları Odası, yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle dava açtı. Mahkeme yürütmeyi durdurdu. Bolu İl Özel İdaresi ise bu kararın iptali için dava açtı. Mahkemenin bir ay içinde karar vermemesi nedeniyle bakanlık 2 yıl önce İl Özel İdaresi’ne devrettiği Abant’ı geri aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abant-tabiat-parki-bakanliga-devredildi_86787.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!