Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

ABD'de İnşaat Harcamaları Son 3,5 Yılın En Düşük Seviyesinde

Yüzde 0,5 artması beklenen Haziran ayı inşaat harcamaları, yüzde 1,8'lik sert düşüşle şaşırttı. İnşaat sektörü, Haziran ayında Ocak 2011'den bu yana kaydedilen en kötü performansı gösterdi.

yapi.com.tr / AA
ABD'de İnşaat Harcamaları Son 3,5 Yılın En Düşük Seviyesinde

ABD'de inşaat harcamaları haziran ayında yüzde 1,8'lik beklenmedik düşüşle Ocak 2011'den bu yana kaydedilen en kötü performansı gösterdi. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından bugün açıklanan verilere göre, Haziran ayına ilişkin inşaat harcamaları bir önceki aya kıyasla yüzde 1,8 geriledi. Beklentiler inşaat harcamalarının yüzde 0,5 artacağı yönündeydi. Mayıs ayına ait inşaat harcamaları verisi ise yüzde 0,1 artıştan yüzde 0,8'lik artışa revize edildi.

İnşaat harcamalarında haziran ayında gerçekleşen yüzde 1,8'lik ciddi düşüşün, hem konut dışı inşaat hem de kamuya ait inşaat kalemlerinde yaşanan daralmadan kaynaklandığı belirtildi. Kamuya ait inşaat harcamaları Haziran ayında yüzde 4 azalarak, son 12 yılı aşkın süredir görülen en düşük seviyede gerçekleşti. Haziran ayı konut dışı inşaat harcamaları yüzde 1,6 düşerken, konut inşaatı harcamaları da yüzde 0,3 azaldı.

Uzmanlar, inşaat harcamalarındaki bu sert gerilemenin, sektörün ikinci çeyrekte yüzde 4 büyüyen ekonomiyi desteklemeye devam edeceği yönündeki beklentileri azalttığını ifade ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdde-insaat-harcamalari-son-3-5-yilin-en-dusuk-seviyesinde_123073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!