Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AB'den Eko- İnovasyon Projeler için Hibe Programı

AB Komisyonu’nca farklı sektörlerde çevresel etkileri azaltıcı veya ortadan kaldırıcı projeler ile kaynakların en uygun kullanımına katkı sağlayacak eko inovasyon projelerin desteklenmesi amacıyla açılan 'Girisimcilik ve Yenilik Programı Kapsamında Eko-Inovasyon Proje Çağrısı Hibe Programı' için başvurular 10 Eylül 2009'da sona eriyor.

yapi.com.tr
AB'den Eko- İnovasyon Projeler için Hibe Programı

AB Komisyonu’nca farklı sektörlerde çevresel etkileri azaltıcı veya ortadan kaldırıcı projeler ile kaynakların en uygun kullanımına katkı sağlayacak eko inovasyon projelerin desteklenmesi amacıyla açılan 'Girisimcilik ve Yenilik Programı Kapsamında Eko-Inovasyon Proje Çağrısı Hibe Programı' için başvurular 10 Eylül 2009'da sona eriyor. 30 milyon Avro toplam bütçesi olan program aynı zamanda KOBİ'lerin inovasyon kapasitelerini artırmayı, eko-yenilikçi ürünler ve hizmetler için genişletilmiş bir pazar oluşturmayı, eko-yenilikçiliğin yaygın olarak uygulanmasının önündeki önündeki engelleri kaldırmayı, yeni ve bütünleştirilmiş yaklaşımları desteklemeyi hedefliyor.

Öncelikli olarak materyal geri dönüşümü, inşaat, gıda ile çevreye duyarlı işletmeler ve akıllı satın almadan oluşan dört ana sektör ve alanı ele alan programda proje başına hibe tutarının 750 bin Euro olması bekleniyor.
 Program çerçevesinde proje maliyetinin yüzde 50'si hibe olarak veriliyor; maliyetin yüzde 50'si basvuru sahibi veya ortakları tarafından karsılanıyor.

Program, her ne kadar öncelikle KOBİ'leri hedef alsa da, tüm tüzel kisilerin başvurusuna açık. Projenin kaç ortak tarafından olusturulacağı ya da kaç ülkeyi içereceğine dair bir kısıtlama yok. Bu anlamda tek ortaklı projeler de desteklenebilecek. Başvuruda bulunanlar için değerlendirme sürecinin Ocak 2010'da sona ermesi, kazanan projelerinse Şubat 2010'dan itibaren duyurulması bekleniyor.

Basvurular on line yapılmak zorunda.

Proje Evi'nden konu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça sorulan sorular ( FAQ) için tıklayınız

2008 yılında kazanan proje örnekleri için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/abden-eko--inovasyon-projeler-icin-hibe-programi_71719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!