Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AB'den Sera Etkisine Karşı Önemli Adım

AB, küresel ısınmayla mücadele için, başta varsıl ülkeler olmak üzere tüm dünyaya sera gazı salınımında geçmişte planlanan yüzde 20'den daha büyük bir oranda kısıtlamaya giderek 2020'de atmosferdeki sera gazı emisyon oranını yüzde 30 azaltma çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Gazetesib>Avrupa Birliği (AB), küresel ısınmayla mücadele için, başta varsıl ülkeler olmak üzere tüm dünyaya sera gazı salınımında geçmişte planlanan yüzde 20'den daha büyük bir oranda kısıtlamaya giderek 2020'de atmosferdeki sera gazı emisyon oranını yüzde 30 azaltma çağrısı yaptı.

Dönem başkanı Portekiz'in delegasyonundan, çevre uzmanı Nuno Lacasta, Bali'de düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) İklim Konferansı'nın ikinci günü olan dün, "Birlik olarak böyle bir hedefi uygun gördüğümüzü geçmişte dile getirmiştik. Ancak bu hedefe ulaşma sözünü diğer gelişmiş ülkelerin de gereken çabayı taahhüt etmeleri şartıyla verebiliriz çünkü sorun sadece AB'yi değil, tüm yerküreyi ilgilendiriyor" diyerek AB'nin konuya bakışını dile getirdi. Bu öneri, 190 ülkenin yetkililerinin bir araya geldiği konferansın, 2012'de süresi dolacak olan Kyoto Protokolü'ne alternatif bir sözleşme üzerinde uzlaşma hedefi yönünde "çok önemli bir adım" olarak nitelendirildi. BM İklim Değişikliği Çerçeve Konvansiyonu yetkilisi Yvo de Boer de iklim değişikliğinin kuraklık, sel, açlık gibi sıkıntılarını daha çok yoksul ülkelerin çektiğini belirterek AB'nin teklifini destekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abden-sera-etkisine-karsi-onemli-adim_57802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!