Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Acarantalya!

Tek yağma İstanbul'da mı? Antalya'da daha büyük ve vahşi bir talanın sürdüğünü, CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk'i dinlerken anlıyoruz... Bize Antalya yöresinde orman katliamı uygulanan alanları sayıyor.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKb>Acarkent ve Acaristanbul'daki orman cinayetleri, Orman Pakanı Pepe'nin "Silahlı adamlar memurlarımızı içeri sokmuyor" sözüyle gündeme geldi, medyada büyüdü, rezaletin boyutları gözler önüne serildi. Tek yağma İstanbul'da mı? Antalya'da daha büyük ve vahşi bir talanın sürdüğünü, CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk'i dinlerken anlıyoruz... Bize Antalya yöresinde orman katliamı uygulanan alanları sayıyor:

- Saklıkent yolu üzerinde, Antalya'nın kuşbakışı göründüğü Doyuran kasabasında... Serik ilçesi Gebiz beldesinin Töngüşlü, Teke ve Yumaklar köylerinde... Kalkan'ın, ormanı ve sahili birarada görebileceğimiz Bezirgan köyünde.. Manavgat'ta, Gazipaşa'da. Katliamı yapanların tamamına yakını Antalya'nın önde gelen AKP'lileri.

- Bunca yasa ve korumaya rağmen ormana tecavüz nasıl mümkün oluyor?

- Adamlar önce rant sağlayacak ormanlık yerleri gözlerine kestiriyorlar. Ardından Enerji Bakanlığı'na, maden arayacağız, taş ocağı işleteceğiz diyerek izin başvurusunda bulunuyorlar. Bakanlık, görmeden etmeden istenen izni verince de orman katliamı başlıyor. Oysa başvuru yapılan yerlerde ne taş ne de maden var. Nitekim şu ana kadar izin alınan 1250 alanın hemen hiçbirinde maden bulunmadı...

- Villalar nasıl dikilecek peki?

- Bir süre sonra, burada maden yokmuş, diyerek iş değişikliği isteyecekler. Ortada orman da kalmadığı için istedikleri değişiklik rahatlıkla kabul edilecek ve villalar yükselmeye başlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acarantalya_50219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!