Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acaristanbul'da İtiraz için Yarın Son Gün

Danıştay 6. Dairesi tarafından verilen iptal kararının ardından İstanbul Beykoz'da özel orman arazisine kurulan Acaristanbul'daki 138 villanın yıkımı için tanınan süre yarın doluyor.

Zaman Gazetesi/Melik Duvaklıanıştay 6. Dairesi tarafından verilen iptal kararının ardından İstanbul Beykoz'da özel orman arazisine kurulan Acaristanbul'daki 138 villanın yıkımı için tanınan süre yarın doluyor. Acar İnşaat'ın sahibi İsmet Acar, ruhsat izni için Orman Bakanlığı'na müracaat etmiş ancak kabul edilmemişti.

İstanbul Beykoz'da bulunan ve Sait Molla Özel Ormanı üzerine inşa edilen Acaristanbul villalarının, Çevre ve Orman Kanunu'na göre yüzde 6'nın üzerinde yapılaşma yapıldığı iddia edilmişti. Dosyayı inceleyen Danıştay 6. Dairesi, 7 Aralık 2006 günü, Beykoz Belediyesi'nin yapı ruhsatlarının iptal edilmesi kararına yönelik itirazını reddederek, bir ay süreyle yüzde 6 üzerinde yapılaşma sağlayan 138 villa için Orman Bakanlığı'ndan izin alınmasına yönelik süre tanımıştı. Danıştay'ın 'yürütmeyi durdurma' haklarını kullanması için verdiği 1 aylık süre yarın doluyor, ancak inşaatlarda herhangi bir hareketlilik görülmüyor. Acar İnşaat yetkililerinin Orman Bakanlığı'na yapmış olduğu izin müracaatının reddedildiği öğrenildi. Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ise sürenin dolmasından sonra ne yapılması gerektiği konusunu 19 Ocak günü encümen kararıyla belirleyeceklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acaristanbulda-itiraz-icin-yarin-son-gun_50960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!