Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acaristanbul'a Yıkım Yaklaştı

Serdaroğlu Özel Ormanı'ndaki 138 villanın yasallaştırılması için süre dün doldu. Yıkım konusunda son karar salı günü.

Sabah Gazetesi/Erhan DOĞAN
Acaristanbul'a Yıkım Yaklaştı

rman Bakanı Osman Pepe, Beykoz Belediyesi'nin Serdaroğlu Özel Ormanı'ndaki 138 villa için tanıdığı kanuni sürenin dolduğunu belirterek şöyle dedi: "Beykoz Belediyesi konuyu, salı günü encümen toplantısında görüşüp kararı verecek. Ayın 27-28'inde, herhangi bir durdurma, mahkeme kararı olmadıktan sonra gerekli infaz yapılır."

Acaristanbul'a verilen kanuni süre doldu...
Bakan Pepe, Acaristanbul için verilen 30 günlük kanuni sürenin dolduğunu belirterek, ''Belediye salı günü karar verecek" dedi. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Bulgaristan Çevre ve Su Bakanı Cevdet Çakırov, Romanya Çevre ve Su Yönetimi Bakanı Sulfina Barbu ile gerçekleştirdiği yuvarlak masa toplantısı öncesi, basın mensuplarının sorularını cevapladı. ''Acaristanbul villaları'' ile ilgili bir soru üzerine Pepe, konuyla ilgili Beykoz Belediyesi'nin 138 binaya ayrı ayrı tebligat yaptığını hatırlattı. Osman Pepe, iptal edilen ruhsatların tamamlanıp Beykoz Belediyesi'ne 30 gün içerisinde başvurulmasıyla ilgili olarak bir aylık süre bulunduğunu anımsatarak, "İmar Kanunu'ndan doğan bir süre bu. Beykoz Belediyesi, encümen toplantısı yapıp, bu toplantıda nasıl bir yol izleneceğinin kararını alacak. Tabii bu encümen toplantıları her gün yapılan toplantılar değil. Salı günü yapacaklar. Dolayısıyla Beykoz Belediyesi bu konuyu encümen toplantısında görüşüp kararını verecek'' dedi.Salı günkü toplantının ardından Acaristanbul yetkililerine bir haftalık süre tanınacağını belirten Pepe, ''Herhangi bir yasal durdurma, müdahale, vesaire olmadıktan sonra bir hafta sonunda gerekli olan işlem uygulanacaktır. Beykoz Belediyesi, bu işlemi şu anda imar mevzuatı açısından izliyor. Biz de yakından takip ediyor ve izliyoruz. Demek ki, ayın 27-28'inde herhangi bir durdurma, mahkeme kararı olmadıktan sonra gerekli infaz yapılır'' diye konuştu.

"Bir hafta süre"
Beykoz Belediyesi'nin yıkıma ilişkin bir karar almaması durumunda tavırlarının ne olacağı sorulan Pepe, "Belediye, yasal görevini yerine getirir. Ama bizim yasal olarak yetki ve sorumluluklarımız, oradaki mevcut durumun eski haline getirilmesiyle alakalı yasaların bize vermiş olduğu yetki var, gerekirse onu da kullanacağız'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acaristanbula-yikim-yaklasti_51021.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!