Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acarlar İş Kuleleri Mühürlendi

Beykoz Belediyesi, Kavacık'taki Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki inşaatı mühürledi. Beykoz Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Dost İnşaat adlı firma tarafından inşa edilen Acarlar İş Kuleleri adlı iki inşaatı mühürleyerek yapım işini durdurdu.

Zaman Gazetesiimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2006\haber\49886.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Beykoz Belediyesi, Kavacık'taki Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki inşaatı mühürledi. Beykoz Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Dost İnşaat adlı firma tarafından inşa edilen Acarlar İş Kuleleri adlı iki inşaatı mühürleyerek yapım işini durdurdu. Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Danıştay 6. Dairesi'nin, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nce açılan davada alınan 'yürütmenin durdurulması' kararına karşı Dost İnşaat firmasının yaptığı itirazın reddedildiği ve bu kararın dün belediyeye ulaştığı bildirildi. Kararın Beykoz Belediyesi'ne tebliğ edilmesi nedeniyle Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu iki inşaatta mühürleme çalışması yaptığı ifade edilen açıklamada, "Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki binayı mühürledi. 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32 ve 42. maddelerince yapılacak tespitler uyarınca cezai yaptırım da uygulanacak." denildi.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül de yaptığı açıklamada, Danıştay 6. Dairesi'nin kararının kendilerine ulaşmasının ardından harekete geçtiklerini söyledi. Ergül, "Danıştay'dan gelen kararın ardından İmar Müdürlüğü'ne talimat vererek gereğinin yapılmasını istedim. Öğle saatlerinde bölgeye giden birim yetkililerince işlem yapıldı. Buna göre, Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen binalardaki her türlü inşaat faaliyeti mühürlenerek durdurulmuştur." dedi.

Bakan'a Tehdit
Acar ailesinin, Acarkent'teki kaçak villalar ile ilgili olarak bakanlık bürokratlarını tehdit ettiğini açıklayarak orman talanını gündeme getiren Orman Bakanı Osman Pepe ile şirket arasındaki söz düellosu ise sürüyor. Pepe, Acarkent olayından sonra bazı kişilerin bakanlığı arayarak kendisini tehdit ettiklerini söyledi.

CNN Türk'te yayınlanan Cafe Siyaset programına katılan Bakan Pepe, Acarlar olayının konuşulduğu programda tehdit edildiğini söyledi. Acarlar şirketinin yasal sınırı aşan yapılaşmasının üzerine giderken tehdit telefonları geldiğini açıklayan Osman Pepe, "Bakanlığın santralından bağlanan bazı kişiler 'Adnan Kahveci'yi sakın unutma' şeklinde beni tehdit ettiler." ifadesini kullandı.

1949 yılında doğan Adnan Kahveci, üniversite sınavına girdiği yıl Türkiye birincisi olmuş, parlak zekaya ve kişiliğe sahip bir bilim adamı ve siyasetçiydi. 1983 yılında ANAP'ın kurucuları arasında yer alan Kahveci, Turgut Özal'ın başbakan olduğu Anavatan Partisi hükümetlerinde Maliye Bakanlığı yaptı. Yazarkasanın da mucidi olan Adnan Kahveci, 5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğu ile birlikte Bolu-Gerede yakınlarında trafik kazası geçirmişti. Kazada Adnan Kahveci ve eşi olay anında hayatlarını kaybederken, 17 yaşındaki çocukları Aslıhan Kahveci yaralı olarak kurtulmuş, ancak bitkisel hayata girmesinin ardından 10 gün sonra o da vefat etmişti. Kamuoyunda dürüstlüğü ile tanınan ve çok sevilen Adnan Kahveci'nin yeni yapılan otobanda yanlışlıkla ters yola girerek kaza geçirmesi, ölümüyle ilgili suikast şüphelerinin doğmasına yol açmıştı. Ancak bugüne kadar bu şüpheler komplo teorisi olmaktan ileriye gidemedi ve suikast olduğuna dair bir ipucu ortaya çıkmadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acarlar-is-kuleleri-muhurlendi_49886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!