Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Acı Fren Devam Ederse, 'İş-Aş' Kaygısının Arttığı Bir Döneme Girebiliriz"

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, 2012 yılı büyüme rakamlarına ilişkin, ''Acı fren devam ederse, 'iş-aş' kaygısının arttığı bir döneme girebiliriz'' dedi.

yapi.com.tr / AA
"Acı Fren Devam Ederse, 'İş-Aş' Kaygısının Arttığı Bir Döneme Girebiliriz"

Şükrü Koçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, inşaat sektörünün büyümeye önemli bir çarpan etkisinin olduğunu belirterek; makro ekonomik politikaların büyüme lehine iyi dengelenmesi halinde, inşaat sektörünün üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını ifade etti. Koçoğlu, inşaat sektöründeki talebin canlı olmasına rağmen, sektörün makroekonomik politikalardan en hızlı etkilenen sektörlerin arasında yer aldığının altını çizdi.

''Acı fren devam ederse, 'iş-aş' kaygısının arttığı bir döneme girebilir'' değerlendirmesinde bulunan Koçoğlu, 'ölçülü frene basma' olarak tanımlanabilecek büyüme politikasının izlenmesinde yarar gördüklerini kaydetti. Koçoğlu, inşaat sektörünün büyüme içindeki payının yüzde 4,4 olduğuna dikkati çekerek, 2011'de yüzde 11,5 büyüyen inşaat sektörünün 2012'de 0,6 düzeyinde kaldığını bildirdi.
     
Türkiye'nin cari açığının azaldığını anımsatan Koçoğlu, ''Cari açık verilerinde iyileşme olması sevindirici. Bu politika baz alınarak, belirlenen yeni makro ekonomik politika geçen yıl, 'gaz-fren' tartışmalarıyla gündemimize geldi ve sonuçlarını da 2012 büyüme rakamlarından görebiliyoruz'' ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aci-fren-devam-ederse-is-as-kaygisinin-arttigi-bir-doneme-girebiliriz_106873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!