Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acil Ulaşım Yolları Alarm Veriyor

İstanbul'da acil ulaşım yolları kullanılmaz hale geldi. Afet durumunda acil yardım ulaştırılması için kullanılacak bu yollarda park yasak olduğu halde, yasak lafta kaldı.

cnnturk.com/Yavuz Sinangil
Acil Ulaşım Yolları Alarm Veriyor

br/> İstanbul'da acil ulaşım yolları kullanılmaz hale geldi. Afet durumunda acil yardım ulaştırılması için kullanılacak bu yollarda park yasak olduğu halde, yasak lafta kaldı.

Afet durumunda ilkyardım ve kurtarma çalışması yapılması için oluşturulmak istenen Mahalle Gönüllüğü projesi İstanbul'da çok sınırlı sayıda kaldı.

Sel, deprem veya yangın gibi felaketlerde acil yardım ekiplerinin ulaşması için yolların 24 saat açık tutulması gerekiyor. Bu nedenle İstanbul'da her ilçe için acil ulaşım yolları belirlendi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nce belirlenen bu yollarda 2003 yılından bugüne park yasağı tabelaları bulunuyor. Ancak aradan geçen süre içinde acil ulaşım yollarını gösteren tabelalar bazı caddelerde çalındı, yerine yenisi konmadı, kimisi de yol onarımları sırasında bulunduğu yerden söküldü, yine yenilenmedi.

Tabelalar kimi yerlerde de standartları dışında, göstermelik olarak asıldı. Trafik
polisleri ise park yasağına uymayanlarla başedemedi.

Olası afetlerde can kaybını azaltmak için Mahalle Gönüllüleri Projesi devreye sokuldu. İlk olarak Marmara depreminden etkilenen bölgelerde hayata geçirildi. Amaç, halkın afet öncesi ve sonrasına ilişkin becerilerini artırmak. İstanbul için becerisi artanların sayısı 37 mahalle ile sınırlı kaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acil-ulasim-yollari-alarm-veriyor_49410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!