Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Açılışlar da Balon Çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Mardin’de açılışını yaptığı Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlük binası ile Atatürk Kültür Merkezi’nin aylar önce açıldığı ortaya çıktı. Rektörlük binasında ve Kültür Merkezi’nde aylar önce çeşitli toplantılar bile düzenlenmiş.

Cumhuriyet Gazetesi
Açılışlar da Balon Çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Mardin’de açılışını yaptığı Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlük binası ile Atatürk Kültür Merkezi’nin aylar önce açıldığı ortaya çıktı. Rektörlük binasında ve Kültür Merkezi’nde aylar önce çeşitli toplantılar bile düzenlenmiş.

Erdoğan’ın seçim gezisi için gittiği kentlerde yaptığı açılışların, Başbakanlık’ın uçak, helikopter ve araçlarının Erdoğan’ın emrinde kullanılmasına yönelik “meşrulaştırma bahanesi” olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Başbakanlık önceki gün yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın illerde resmi açılışlara giderken devlet olanaklarını kullandığını, seçim mitinglerinde ise kullanmadığını açıklamıştı. Başbakan Erdoğan, önceki gün seçim mitingi için gittiği Mardin’de Artuklu Üniversitesi rektörlük binası ile aynı binadaki Atatürk Kültür Merkezi’nin “sözde” açılışını yaptı.

Kültür Merkezi’ne gelişinde halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle karşılanan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, hükümet olarak Mardin’e bugüne kadar çok büyük yatırımlar yaptıklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Bugün milletimize hizmet üretmenin gururuyla yeniden Mardin’deyiz. Bugün Artuklu Üniversitesi rektörlük binası ve Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yapıyoruz. Açılışlarımızın hayırlı olmasını diliyorum”

Oysa ulaştığımız bilgiler, söz konusu rektörlük binasının ve kültür merkezinin aylar önce açıldığını, hatta buralarda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ortaya koydu. İki binanın açılışının aylar önce yapıldığı bir yana, buralarda düzenlenen etkinlikler Mardin Valiliği’nin resmi internet sitesinde bile yayımlanıyor.

Başbakan’a yalanlama valilik sitesinden

Valiliğin “www.mardin.gov.tr” olan resmi internet sitesinde yer alan rektörlük binası ve kültür merkezine ilişkin haberlerden biri şöyle: * (12.12.2008) Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu İlk Toplantısı Mardin’de Yapıldı. Mardin, Batman, Siirt, Şırnak illerinden oluşan TRC3-Düzey 2 olarak da adlandırılan Kalkınma Ajansı Kurulu toplantısı Atatürk Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acilislar-da-balon-cikti_66919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!