Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Adabank'a Sinpaş'tan 57.1 Milyon Dolar

TMSF'nin satışa çıkardığı Adabank için en yüksek teklifi, 57.1 milyon dolar ile Kök Menkul verdi. TMSF'nin Esentepe'deki binasında 55 milyon dolar muhammen bedel ile yeniden satışa çıkarılan Adabank ihalesine Torunlar Gıda ve Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım katıldı. İhalenin kapalı zarf aşamasında, Torunlar Gıda 51 milyon dolar, Kök Menkul ise

CNN Türk
Adabank'a Sinpaş'tan 57.1 Milyon Dolar

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Adabank için en yüksek teklifi, 57.1 milyon dolar ile Kök Menkul verdi. TMSF'nin Esentepe'deki binasında 55 milyon dolar muhammen bedel ile yeniden satışa çıkarılan Adabank ihalesine Torunlar Gıda ve Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım katıldı. İhalenin kapalı zarf aşamasında, Torunlar Gıda 51 milyon dolar, Kök Menkul ise 55.1 milyon dolarlık teklif verdi.

İhalede, kapalı zarf tekliflerinin açıklanmasının ardından açık artırmaya geçildi. 100 bin dolarlık pay aralıklarıyla giden açık artırmada en yüksek teklifi 57 milyon 100 bin dolar ile Kök Menkul ve Gayrimenkul verdi.

İhale, bundan sonraki süreçte 57.1 milyon dolarlık teklifin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) incelemesinin ardından Fon Kurulu'nun onayı ile sonuçlandırılacak.

"Onaydan sonra görüşürüz"

Sinpaş Grubu şirketlerinden Kök Menkul ve Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, ihalenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, onay sürecinden dolayı henüz bir şey planlamak için çok erken olduğunu belirtti. Çelik, "Takriben Rekabet Kurulu onayı da var. İhale şimdilik bizde kalmış gibi gözüküyor. Önceden de satılmıştı. BDDK'nın onayı olmadı. Şimdi bir şey söylemeyelim. Onay süreçlerini geçirdikten sonra görüşürüz" dedi.

Çelik, bankacılık sektörünü tercih etme nedenlerinin sorulması üzerine, Sinpaş Grubu'nun çeşitli alanlarda faaliyet gösterdiğini ifade ederek, "Bu kadar büyük bir grubun bir de finansman sektöründe bulunmasını arzu ettik. O nedenle buradayız" dedi.

Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, Uzan Grubu'na ait olan ve İmarbank zararı nedeniyle haczedilen yüzde 99.99 oranındaki Adabank hisselerinden oluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adabanka-sinpastan-57-1-milyon-dolar_63630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!