Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adaklı-Bingöl Yolu Acilen Tamamlanmalı

Bingöl’ün kuzey ilçeleri arasında yer alan Adaklı Belediye Başkanı Tekin Işık, köy hizmetleri yol ağında olan ve yapımı 2 yıldır devam eden 66 kilo

Zamanb>Bingöl’ün kuzey ilçeleri arasında yer alan Adaklı Belediye Başkanı Tekin Işık, köy hizmetleri yol ağında olan ve yapımı 2 yıldır devam eden 66 kilometrelik AdaklıBingöl yolunun bitirilmesini istedi.

Bingöl’e bağlantı sağlayan yolun bozuk olması nedeniyle ilçe halkının bütün ticari ilişkilerini Elazığ’ın Karakoçan ilçesiyle sürdürdüğünü hatırlatan Işık, sadece resmi işlem için il merkezine geldiklerini ifade ederek, “Bingöl’e, Bingöl sınırları içinden gitmek istiyoruz” dedi. Bingöl’e gelmek için 66 kilometre yerine 150 kilometre katettiklerini anlatan Işık, yol sorununu şöyle dile getirdi: “İl merkezi ile direkt ulaşım sağlayan tek yolumuz Sancak bağlantılı 66 kilometrelik yoldur. Yolun Sancak’a kadar olan 43 kilometrelik bölümü asfalt. Sancak ile ilçemiz arasında kalan 23 kilometrelik yolun yapımı 2 yıldır devam ediyor. Yakın olması bizim için çok önemli olan yolun kısa sürede bitirilmesi gerekiyor. Tamamlandığında 1 saatlik yolu şimdi 2 saatte zor geçiyoruz. Yolun bozuk olması nedeniyle hem zaman kaybımız oluyor, hem de araçlarda milyonlarca lira maddi zarar meydana geliyor. Kuzey ilçeleri diye tabir edilen Adaklı, Kiğı ve Yayladere ilçesinde yaşayan insanlar bütün ihtiyaçlarını Elazığ’ın Karakoçan ilçesinden temin ediyorlar. Ayrıca bu insanlar il merkezine gelmek için Tunceli ve Elazığ il sınırlarından geçmek zorunda kalıyor. Bu durum Bingöl ekonomisini olumsuz yönde etkiliyor.”

Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coş ve milletvekilleri Abdurrahman Anık, Feyzi Berdibek ile Mahfuz Güler’e, son bir yılda ilçeyi ziyaret etmedikleri için sitemde bulunan Işık, depremde dahi vali ve milletvekillerinin ilçeye gelmediklerini kaydederken, “Kuzey ilçelerinin oy potansiyeli az olduğu için siyasiler fazla ilgi göstermiyor” ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adakli-bingol-yolu-acilen-tamamlanmali_5415.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!