Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adalar'da 'Katkı Payı' Mahkemelik Oldu

Adalar Belediyesi'nin kaldırım, yol ve altyapı giderleri için tebligat göndererek, bin ila 10 bin lira arasında para istediği Kınalıada, Burgazada ve Büyükada Maden Mahallesi sakinleri belediye aleyhine dava açıyor. Belediye'nin "Yol harcama katılım payı" adı altında 1621.98 TL tutarında vergi ödemesini istediği Kınalıada Akasya Caddesi

Sabah Gazetesi
Adalar'da 'Katkı Payı' Mahkemelik Oldu

Adalar Belediyesi'nin kaldırım, yol ve altyapı giderleri için tebligat göndererek, bin ila 10 bin lira arasında para istediği Kınalıada, Burgazada ve Büyükada Maden Mahallesi sakinleri belediye aleyhine dava açıyor. Belediye'nin "Yol harcama katılım payı" adı altında 1621.98 TL tutarında vergi ödemesini istediği Kınalıada Akasya Caddesi sakinlerinden Meline Kovan, İstanbul Vergi Mahkemesi'nde iptal davası açtı. Kovan, dilekçesinde, "İlk defa alınan bu verginin hangi kriter ve oranlar gözetilerek böyle bir miktara ulaştığı belirsizdir. Bu işlem yasalara aykırıdır" dedi.

CHP'li Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu uygulamayı savunarak, 2007'de de Heybeliada'da 4 milyon TL katılım payı toplandığını belirtti. Başkan Farsakoğlu, "Yolların yapılmasından dolayı müteahhitlere borcumuz var. Yasaya dayanarak bu parayı istiyoruz" diye konuştu.

'Biz bağışla yapmıştık'

AKP'li Eski Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden ise mevcut belediye başkanının açıklmalarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek "Biz ne Heybeliada'dan ne de başka bir adadan vergi aldık. Yol çalışmaları için malzemeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bağış aldık. Belediyeler, sadece yaptıkları harcama kadar katkı payı isteyebilirler. İstenen meblağ çok yüksek" diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adalarda-katki-payi-mahkemelik-oldu_76209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!