Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Adalet Hızlı İşlesin, 10-15 Belediye Başkanı Tutuklanır'

Beşiktaş ve milli takımın file bekçisi Rüştü Reçber'e Kartal Dragos'taki lüks villası için belediye görevlilerince sahte iskân belgesi düzenlendiğinin ortaya çıkması, İstanbul'da 'iskân' tartışmasını yeniden gündeme getirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapması ve belediye meclisinden geçirmesi gereken 5

Sabah Gazetesi
'Adalet Hızlı İşlesin, 10-15 Belediye Başkanı Tutuklanır'

Beşiktaş ve milli takımın file bekçisi Rüştü Reçber'e Kartal Dragos'taki lüks villası için belediye görevlilerince sahte iskân belgesi düzenlendiğinin ortaya çıkması, İstanbul'da 'iskân' tartışmasını yeniden gündeme getirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapması ve belediye meclisinden geçirmesi gereken 5 binlik planları bazı belde belediyelerinin kendilerinin yaptığını savunarak şöyle konuştu:

"Bu belediyeler, öyle gözlerini karartmışlar ki yapılan sahte 5 binlik planlara bir de 1/1000 ölçekli planlar da yapmışlar. Adalet sisteminin yavaş işlemesi yüzünden kente karşı işlenen suçlarda sonuçlar geç alınıyor. Ben parti ayrımı yapmadan yetkililere her defasında çağrıda bulundum. Bugün, İçişleri Bakanlığı'nın hızlı hareket etmesi, soruşturmalarını çabuk bitirmesi halinde İstanbul'da en az 10-15 belediye başkanının tutuklandığını görebiliriz."

Milli kaleci Rüştü Reçber'in de villasının bulunduğu Dragos'ta proje dışı yapılanmalar olduğu, bu yüzden bugüne kadar hiçbir villa sahibinin iskân alamadığı ortaya çıktı. 2008'de havuzlu lüks villasını 1 milyon 750 bin dolara (2 milyon 700 bin TL) satışa çıkaran Rüştü'ye verilen belgenin başka bir binanın adres gösterilerek alınmasıyla ilgili sorumluların kim olduğu araştırılıyor. Belediye sorunlarla ilgili suç duyurusunda bulunacak.

İstanbul'da göz boyanıyor

Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Eyüp Muhçu: İstanbul'da çok önemli denetim boşluğu var. Rüştü muhtemelen birisine vekalet vermiştir. Kendisine getirilen iskân belgesinin sahte olup olmadığına bakmayı veya araştırmayı düşünmemiş olabilir. İstanbul'da maalesef geçici çözümlerle göz boyanıyor. Bazı ilçe belediyelerinin hayata geçirdiği dönüşüm projeleri, büyük bölümü kaçak ve iskânsız olan binalardaki gerçeği göz ardı etmemizi gerektirmez. Rüştü'nün iskân sorunu adli bir suçtur ve sahteciliğe girer. Yapan ve yaptıranlar sahtecilikten yargılanır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adalet-hizli-islesin-10-15-belediye-baskani-tutuklanir_70663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!