Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Adalıyalı Koyu’nda Yapılmak İstenen Otele Yurttaşlar ‘Hayır’ Dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 5 yıldızlı otel dikmek istediği Kissebükü Adalıyalı Koyu için gerçekleştirilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) katılım toplantısında yurttaşlar “hayır” dedi.

yapi.com.tr
Adalıyalı Koyu’nda Yapılmak İstenen Otele Yurttaşlar ‘Hayır’ Dedi

Projeye karşı açılan davalar sürerken, şirkete verilen son ÇED onayı kapsamında dün Bodrum Mazı’da ÇED halkın katılımı toplantısı yapılmak istendi. Bodrumlular, Mazı halkı, Denizde Birlik Platformu’na üye çevreciler ve sivil toplum kuruluşları temsilciler, Bodrum Denizciler Derneği öncülüğünde toplantıya yoğun katılım sağladı. Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz, Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, HDP İlçe Başkanı Funda Erdoğan da yurttaşlara destek verdi. ÇED toplantısında halk “Adalıyalı Vazgeçilmezimizdir” diyerek denizcilerin mavi yolculuğun uğrak yeri olan doğal güzellikteki koyların yapılaşmaya açılmasına karşı olduklarını vurguladı.

Şirkete yapılan ek arazi tahsislerinin iptali için gerekli başvuruları yaptıklarını belirten Avukat Betül Sümer Cinmen, “Haksız ve hukuksuz yapılacak her şey ve herkes hakkında dava açacağız. Gerekirse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da dava açacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet'ten Yusuf Özkan'ın haberine göre; ÇED toplantısında şirket yetkilisi Bekir Erdoğan’ın 500 kişiye istihdam sağlayacakları yönündeki sözleri üzerine yurttaşlar, “Biz burada yaşıyoruz bizim milyon dolarımız yok. Nefes alacak, kıyısında denize girebileceğimiz bir tek burası kaldı. Buranın doğal güzellikleri için burada turizm var” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/adaliyali-koyunda-yapilmak-istenen-otele-yurttaslar-hayir-dedi_172618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!