Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adana İşte Böyle Dönüşecek!

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili V. Zihni Aldırmaz, hazırladıkları kentsel dönüşüm ile kente yeni bir soluk kazandıracaklarını belirterek, "şehrin çehresini değiştireceğiz" dedi.

yapi.com.tr
Adana İşte Böyle Dönüşecek!

Çukurova'nın sanayi kenti Adana, geleceğini kentsel dönüşüm ve turizm master planı projeleri ile şekillendirecek.Dünya Gazetesi'nin haberine göre, kentsel dönüşüm kapsamında ana artellerin açılması için TOKİ'ye proje sunan Adana Büyükşehir Belediyesi, kuzey ile güneyi, doğu ile batıyı birleştiren köprü, altgeçit, bulvarların yapımına da hız verdi. Geometri hataları olan ve trafiği sıkıştıran bütün kavşakları 'Akıllı Dokunuş' adı altında yeniden düzenleyen belediye, 25 binlik ve 5 binlik imar planlarını tamamlayarak istimlak çalışmalarına da başladı. Sağlık ve yaşlı turizminde iddialı olan Adana'nın turizm master planı için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bir rapor hazırlayan belediye, Seyhan Nehri'nin çevresinde de balıkçı iskeleleri, piknik ve yüzme alanları yapmayı planlıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili V. Zihni Aldırmaz, Adana’daki kentsel dönüşümü şöyle anlattı: “Kentsel dönüşüm master planı çerçevesinde  Adana'nın 2010-2014 ve 2010-2023 hedeflerini projelendirdik.  TOKİ'de imza bekleyen 2-3  projemiz var. Ana artellerin nasıl açılacağı konusunda TOKİ Başkanına proje sunacağız. Güney ve kuzeyi, doğu ile batıyı bütünleştirecek 10 bulvar yapılacak. Doğudan batıya Seyhan ile Yüreğir'i bütünleştirecek 4 köprü yapılacak. En alttaki köprü regülatör köprü olacak. Nehrin iki tarafı yalı evleri olacak. Sadece E-5'in güneyinde 10  bulvar açılacak. İnsanlar nefes alacak. 25 binlik ve 5 binlik imar planları tamamlandı. İmar planlarımızın tamamı büyükşehirden geçti. Uygulamaları başladı. Bütçemize göre istimlakları devam ediyor.  Kentsel dönüşüm ve turizm master planı ile kente yeni bir soluk kazandıracağız. Hem şehrin çehresini değiştirecek hem de turizm sektörünü canlandıracağız”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adana-iste-boyle-donusecek_105737.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!