Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Komisyon Bilmecesi
BÖLÜM SPONSORU

Adana’da Konut Fiyatları 5 Yılda Yüzde 70 Arttı!

Adana’da geçtiğimiz yıllarda başlayan ve hızla devam eden kentsel dönüşüm süreciyle birlikte şehirde birçok yeni konut projesi hayata geçildi.

yapi.com.tr
Adana’da Konut Fiyatları 5 Yılda Yüzde 70 Arttı!

Adana’nın Yüreğir, Seyhan, Çukurova olmak üzere birçok ilçesinde başlayan kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte konut fiyatlarındaki yükseliş de dikkat çekiyor. Zingat.com verilerine göre Adana’da son beş yılda satılık konut fiyatları yüzde 70 artarken, kiralık konut fiyatları da yüzde 57 arttı. Bölgede satılık konut fiyatları 117 bin 523 TL ila 195 bin 871 TL arasında değişiyor. Konut kira piyasasına bakıldığında ise fiyatların 493 TL ila 821 TL arasında değiştiği görülüyor. Adana’dan satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Peki, Adana’nın en kârlı bölgeleri nereleri? Bu bölgelerde konut fiyatları son 5 yılda ne kadar arttı? İşte Adana’da yatırım yapılabilecek bölgeler…

•          Seyhan           

Adana’da konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe olan Seyhan’da ksatılık konut metrekare fiyatları bir önceki aya göre yüzde 1.12 arttı ve 1,637 TL oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 123 bin TL ila 204 bin TL arasında değişiyor. Bölgeden alınan bir konutun yatırım dönüş süresi ise 20 yıl. Satılık konutların yanı sıra bölgedeki kiralık konut fiyatlarındaki artış da dikkat çekiyor. Bölgede kira fiyatları 522 TL ila 870 TL arasında değişiyor.

•          Ceyhan

Ceyhan, satılık konut metrekare fiyatlarında en çok artış görülen ilçe oldu. Bölgede bir önceki aya göre yüzde 2.09 artan konut metrekare fiyatları 1,204 TL oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 91 bin 147 TL ila 151 bin 911 TL arasında değişiyor. Ceyhan’dan satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 21 yıl. Bölgedeki kiralık konut fiyatları ise 356 TL ila 594 TL arasında.

•          Kozan

Kozan’da satılık konut metrekare fiyatları bir önceki aya göre yüzde 1.44 artarak, 1,065 TL oldu. Satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresinin 20 yıl olduğu Kozan’da satılık konut fiyatları 80 bin TL ila 133 bin TL arasında değişiyor. Bölgedeki kira fiyatlarına bakıldığında ise 328 TL ila 546 TL arasında değişiyor.

•          Yüreğir          

Adana’nın Yüreğir ilçesi kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun olduğu bir bölge.  Yüreğir’de geçtiğimiz yıl dokuz ayrı bölgede kentsel dönüşüm başladı. Ruhsatsız yapılanmanın en yoğun olduğu Adana ilçesi olan Yüreğir, konut projeleriyle yeni bir çehre kazanıyor. Yüreğir’de satılık konut fiyatları geçtiğimiz aya göre yüzde 0.63 artarak, 1,453 TL oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 109 bin TL ila 182 bin TL arasında değişiyor. Yüreğir’de satın alınan bir konutun yatırım geri dönüş süresi 20 yıl. Kentsel dönüşüm süreciyle birlikte bölgedeki kiralık konut fiyatlarındaki yükseliş de dikkat çekiyor. Bölgedeki kiralık konut fiyatları 450 TL ila 750 TL arasında değişiyor.

•          Çukurova       

Adana’nın en çok bilinen ilçelerinden Çukurova, satılık konut fiyatlarının en yüksek olduğu bölgelerden biri… Çukurova’da satılık konut fiyatları geçtiğimiz aya göre yüzde 0.37 artarak, 1.619 TL oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 121 bin TL ila 202 bin TL arasında değişiyor. Konut yatırım geri dönüş süresi ise 21 yıl. Çukurova’da kiralık konut fiyatları 491 TL ila 819 TL arasında değişiyor.

Kaynak: Zingat.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/adanada-konut-fiyatlari-5-yilda-yuzde-70-artti_162130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!