Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adana'nın Fuar Alanı Sorunu Çözülüyor

Adana'nın en büyük eksikleri arasında gösterilen fuar alanı sorunu çözülüyor. Çukurova'nın ekonomik potansiyelinin ulusal ve uluslararası boyut

Dünyab>Adana'nın en büyük eksikleri arasında gösterilen fuar alanı sorunu çözülüyor. Çukurova'nın ekonomik potansiyelinin ulusal ve uluslararası boyuta taşınamamasındaki en önemli etkenlerden birisi olarak gösterilen fuar alanı, Adana Ticaret Odası ile Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek ortak bir projeyle yaşama geçiriliyor. Yapılan protokole göre, 2003 yılında Adana'da uluslararası nitelikte bir fuar organizasyonu gerçekleştirilebilecek.
100. Yıl kesimi ile Seyhan Baraj Gölü arasında bulunan ve daha önceden fuar alanı olarak belirlenen bölgede yaklaşık bir aydan bu yana süren hafriyat çalışmaları; Çukurova Bölgesi'nin ürünlerinin tanıtılması ve pazarlanmasına yönelik en somut adım oldu. Çalışmaları yerinde inceleyen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "Uzun yıllardır Adana'nın ekonomik göstergelerine olumsuzluklarla yansıyan fuar alanı bulunmayışı sorunu böylelikle ortadan kalkacaktır" dediler.

Büyükşehir Belediyesi ile Ticaret Odası arasında konuyla ilgili protokol hazırlandığını kaydeden Durak ve Baş, "Protokolün amacı; Adana'nın ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak ve geliştirebilmeye yönelik olarak uluslararası fuar alanının altyapısını oluşturmak için, 2003 yılı içerisinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Adana Ticaret Odası'nın işbirliğiyle fuar düzenlenmesidir" açıklamasını yaptılar.

Fuar, Çukurova ekonomisini hareketlendirecek

Fuar alanının hayata geçirilebilmesiyle birlikte Çukurova ekonomisinin hareketleneceğini vurgulayan Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, şunları söyledi:

"Uluslararası nitelikteki fuar alanlarında gerçekleşen fuar organizasyonları belirli alanlardaki sektörleri bir araya getirmesi ve bölgemizin tarımsal ile sanayi ürünlerimizin uluslararası platformda tanınması açısından büyük önem taşıyor. Fuar organizasyonları kentimizi de kısa süre sonra cazibe merkezi haline getirecektir. Bazı fuarlar var ki, kurulduğu kentin ekonomisinin lokomotifi konumuna geliyor. Başta Almanya olmak üzere birçok ülkede bu örnekleri görebilmek mümkün. Fuar dönemlerinde, kent ekonomisinin nabzı, fuar alanlarında atıyor. Adana ne yazık ki, bu güçlü ekonomisiyle böyle bir avantajdan yoksundu. Yıllardır süren fuar alanı arayışları artık son buluyor. Otobüslerle farklı kentlerdeki fuarlara taşınan Çukurova, artık kimlik değiştirecektir. Bundan böyle, çevre il ve bölgelerden kentimize akın başlayacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/adananin-fuar-alani-sorunu-cozuluyor_3761.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!