Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı Depremin İzlerini Silemedi

Adapazarı’nda hâlâ 17 Ağustos depremini hatırlatan binlerce bina var.Büyükşehir Belediyesi’nin tüm uyarılarına rağmen ne onarılan ne de boşaltı

NTV-MSNBC
Adapazarı Depremin İzlerini Silemedi

b>Adapazarı’nda hâlâ 17 Ağustos depremini hatırlatan binlerce bina var.Büyükşehir Belediyesi’nin tüm uyarılarına rağmen ne onarılan ne de boşaltılan orta hasarlı binalara görevliler artık “oturmak sakıncalıdır” yazan kağıtlar asıyor. Bu binalar yıl sonuna kadar onarılmazsa yıkılacak ve yıkım ücreti de ev sahiplerinden alınacak.

Adapazarı’nda 17 Ağustos depreminde orta derecede hasar gören 18 bin binadan şimdiye kadar sadece 7 bini onarıldı. Bölgede onarılmayı bekleyen daha binlerce bina var ama boş olan bina sayısı bu rakamın çok çok altında. Ev sahiplerinin kimi maddi güçlükler nedeniyle orta hasarlı da olsa evinde yaşıyor, kimi de kiracı bularak kendine gelir sağlıyor. Hasarlı binaların olası bir depremde çok tehlikeli olabileceği uyarılarını ise kimse dikkate almıyor.
Adapazarı Büyükşehir Belediyesi orta hasarlı binalarda yaşayanlara son uyarılarını yapmaya başladı. Sokakları tek tek dolaşan görevliler, binalara, “oturmak tehlikeli ve yasaktır” yazılı kağıtlar da asıyor.
Yaşadıkları binanın orta hasarlı olduğunu görevlilerden öğrenenler de oluyor, benim durumum farklı diyenler de.
Orta hasarlı bina sahiplerine onarım ruhsatları almak için verilen süre yıl sonunda bitiyor. Bu süreye kadar onarımı yaptırılmayan orta hasarlı binalar yıkılacak ve yıkım masraflarını da sahipleri karşılayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazari-depremin-izlerini-silemedi_5812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!