Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı Yeniden

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, yeni ve modern bir şehir oluşturma çalışmalarının son hızla devam ettiğini söyledi. Başkan

Türkiyeb>Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, yeni ve modern bir şehir oluşturma çalışmalarının son hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Duran, basın mensuplarına 1999 tarihinde meydana gelen deprem felaketinden sonra yapılan çalışmaları yerinde gösterdi. Marmara depremi sonrası başlatılan yeniden yapılanma çalışmalarında önemli mesafeler kat ettiklerini belirten Duran, yeni ve modern bir şehre imza atacaklarını söyledi.

Avrupa kenti
Altyapı ve içmesuyu şebekesinin yanı sıra, ana caddeleri asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Duran, “Yeni yerleşim bölgeleri Karaman ve Camili’yi merkeze bağlayacak 12 kilometrelik duble yol çalışmaları sürüyor. Merkezdeki ara sokakların tretuvar ve parke çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlandı. Doğalgaz, kültürel ve sosyal tesisler ile çocuk parkları projelerini tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Ağaçlandırmanın yanı sıra binaların boyanarak temizlenmesini sağlayacağız. Adapazarı, Avrupai bir kent görünümüne kavuşacak” diye konuştu.

Duran, yaklaşık 32 trilyon liraya mal olacak Emirdağ Mevkii’nde 300 dönüm arazi üzerine Katı Atık Depolama Tesisi yaptırdıklarını ve bunun da yüzde 40’nın tamamlandığını söyledi. Başkan Duran, bir süre önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Korucuk’ta 812 konutun, bin 600 konuta çıkarıldığını müjdeledi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımına başlanan konutların sayısının 2 katına çıkarıldığını belirten Duran, “Korucuk’ta yapımı süren 812 konutun sayısı, TOKİ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 2 katına çıktı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazari-yeniden_5687.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!