Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adaylara Çevreyi Kirletmeyin Uyarısı

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Başkanı Süleyman Yorulmaz; seçimlere katılacak parti yöneticileri ile adaylara "Çevreyi kirletmeyin" uyarısında bulundu. Yorulmaz, çevreyi kirletmeden, gürültü kirliliği yapmadan seçim propagandası gerçekleştirmenin demokrasi kültürünü daha da geliştireceğini söyledi.

Hürriyet ANKARA
Adaylara Çevreyi Kirletmeyin Uyarısı

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Başkanı Süleyman Yorulmaz; seçimlere katılacak parti yöneticileri ile adaylara "Çevreyi kirletmeyin" uyarısında bulundu. Yorulmaz, çevreyi kirletmeden, gürültü kirliliği yapmadan seçim propagandası gerçekleştirmenin demokrasi kültürünü daha da geliştireceğini söyledi. Yorulmaz yaptığı açıklamada, "Belediye başkanlığına talip olan adaylar seçim ve kampanya stratejilerinde tanıtım ürünlerini ’tek seferlik’ değil, seçimlerin sonrasında da kullanılabilecek materyaller olarak belirlemelidirler. Daha kalıcı ve kullanışlı tanıtım,propaganda malzemeleri adayların başarı şansını artıracaktır" dedi.

Yerel seçimlerin, demokrasinin önemli bir mihenk taşı olduğuna işaret eden Yorulmaz, "Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan adaylar değişik partilerin çatısı altında ülkemize hizmet vermek için yarışacak. Halkımızın tercihi ve Belediye Başkanı adaylarından beklentileri 29 Mart günü seçimlerin neticesini belirlemede etkili olacak. Halkımızdan, adaylardan ve başta iktidar partisi Ak Parti olmak üzere seçime katılacak tüm partilerden talebimiz ve istediğimiz "Çevreye Duyarlı Bir Seçim Kampanyası" yürütmeleridir" diye konuştu.

Obama örneği

Yorulmaz, Türkiye’de yaşanan seçim atmosferinin çılgın bir kağıt ve bayrak tüketme yarışına dönüşmemesini temenni ettiğini belirterek, "Çevreci olmak sadece söylemde kalmamalı" dedi. Amerikan Başkanı Barack Obama’nın seçim kampanyasını örnek gösteren Yorulmaz şunları söyledi:

"Obama, 2020 yılına kadar çevre için 150 milyar Dolar yatırımda bulunacağını, bunun da önümüzdeki 10 yılda çevre odaklı yeni 5 milyon istihdam oluşturacağını açıklamıştı. Dünyamızın geleceği için gezegenimizin en önemli tüketici aktörlerinden birisi olan Amerika’nın bu yaklaşımını da dikkatle takip edecek, halkımızı ve insanlığı bilinçlendirmeyi sürdüreceğiz. Yerel seçimlerde de Belediyelerin; merkezi hükümetin sağladığı imkánların yanı sıra gayretli çalışmaları vesilesi ile üretecekleri katma değeri tüm ulusumuza çevre odaklı hizmet olarak aktarmalarını bekliyoruz ."

http://www.yapi.com.tr/haberler/adaylara-cevreyi-kirletmeyin-uyarisi_66875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!