Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adliye Sarayı İnşaatında Patlatılan Dinamitler Hastaneyı Rahatsız Ediyor

Anadolu yakasının en büyük hastanesi olan ve Türkiye'nin her yerinden hastaların tedavi amacıyla geldiği Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin doktorları, adliye inşaatı nedeniyle patlatılan dinamitlerden şikayetçi.

Zaman Gazetesib>Kartal Adliye Sarayı'nın inşaatı, temel çalışmalarında dinamit kullanılması dolayısıyla çevre sakinlerinin ve yakındaki sağlık kurumu çalışanlarının tepkisini çekiyor. Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, inşaatın çevreyi rahatsız etmeyecek yöntemlerle devam etmesini istedi.

Türkiye'nin en büyük adliye binasının yapıldığı Kartal'da patlatılan dinamitler çok yakındaki devlet hastanesini de etkilemeye başladı. Yoğun hasta kapasitesi ile dikkat çeken Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin doktorları, dinamitlerin atıldığı saatlerde hassas operasyonları yapamadıklarını ve binalardaki çatlaklar nedeniyle sağlık hizmeti veremediklerini iddia etti.

Anadolu yakasının en büyük hastanesi olan ve Türkiye'nin her yerinden hastaların tedavi amacıyla geldiği Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin doktorları, adliye inşaatı nedeniyle patlatılan dinamitlerden şikayetçi. Türkiye'nin en büyük inşaat projesi olan 2 bin araçlık otopark nedeniyle derin bir temel kazılan adliye inşaatı için dinamitlerin patlatıldığını söyleyen doktorlar, hastalarıyla birlikte başhekimlik önünde bir açıklama yaptı. Doktorlar, çok yakınlarında patlatılan dinamitlerin 2-3 şiddetinde deprem etkisi yaptığını ve hastanenin duvarlarında çatlaklar oluştuğunu söyledi. Patlama sırasında hastaların psikolojilerinin bozulduğunu ve tedavi sürecinin uzun sürdüğünü öne süren doktorlar, özellikle göz servisinde hassas operasyon yapamadıklarını savundu.

Göz Servisi Şefi Prof. Dr. Ömer Kamil Doğan, "Biz yeni ve modern binalar yapılmasına karşı değiliz. Ama servisimizde çok hassas operasyonlar yapılıyor. Hastaya lokal anestezi ile lazer uygulaması yaptığımız sırada şiddetli patlamalar oluyor. Bu hem hastayı hem hekimi çok etkiliyor." dedi. 1. Ortopedi Şefi Prof. Dr. Tuğrul Berker ise, "Patlayan dinamitler nedeniyle binalarımızda çatlaklar oluştu. Topladığımız 200 imza ile yetkili makamlara başvurduk. Fakat bir sonuç alamadık. Daha modern bir yöntem ile inşaata devam edebilirler." şeklinde konuştu.

Öte yandan hastanenin diş polikliniği, binada oluşan çatlaklar sebebiyle yakındaki bir başka hastaneye taşındı. Semiha Şakir Kadın Doğum Polikliniği'nin duvarlarında patlamalar sebebiyle derin çatlaklar oluştu. Adliye inşaatındaki patlamalar dolayısıyla etrafa saçılan taş ve kaya parçalarının çevre binalara isabet etmesi, medyada haber olmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adliye-sarayi-insaatinda-patlatilan-dinamitler-hastaneyi-rahatsiz-ediyor_54830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!