Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AESOB, Kaleiçi’ndeki Binaların Restore Edilmesi İçin Kredi Verilmesini İstiyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, Kaleiçi'ndeki binaların restore edilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Zaman
AESOB, Kaleiçi’ndeki Binaların Restore Edilmesi İçin Kredi Verilmesini İstiyor

b>Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, Kaleiçi'ndeki binaların restore edilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta Kaleiçi'nde 3 tarihi binanın kül olmasına neden olan yangın, Antalyalıların dikkatini bu bölgeye yöneltti. Daha önceleri sık sık gündeme getirilen bölgenin koruma altına alınması sorunu yangınla birlikte yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Özellikle bu bölgedeki binaların koruma altına alınması ve buranın bir cazibe merkezi haline getirilmesi burayla ilgili konuşulan konular arasında geliyor.

Antalya'daki esnafın sesi konumundaki Antalya Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Orhan Tolunay da Antalya Kaleiçi'ndeki eski yapıların restore edilmesi gerektiğini söyledi. Bu bölgenin Turizm Bakanlığı kaynakları ile desteklenmenin gerekliliğine dikkat çeken Tolunay, buradaki evlerin restorasyonu için mal sahiplerine uzun vadeli kredilerin verilmesi gerektiğini açıkladı. Antalya'nın turizmin başkenti olarak anıldığını hatırlatan Tolunay, turizminin can damarı olan Antalya'da bir cazibe merkezi olmamasından yakındı. Böyle bir cazibe merkezine ihtiyaç olduğunu her zaman dile getirdiklerini kaydeden Tolunay, bunun için sunulan en güzel nimetin ise Kaleiçi olduğuna dikkat çekti.

Son yangınla birlikte bu bölgeye önem verilmesinin bir kez daha gündeme geldiğini söyleyen AESOB Başkanı Tolunay, şöyle konuştu: “Kaleiçi, Turizm Bakanlığımız kaynakları ile desteklenerek Antalya'ya kazandırılmalıdır. Buradaki mal sahiplerine yeni restorasyon çalışmaları için uzun vadeli krediler verilmelidir. Bu şartları kabul etmeyenlerin gayri menkulleri ise yeni yatırımcılara tahsis edilmelidir. Daha geçtiğimiz günlerde Kaleiçi'nde bir yangın felaketi yaşadık. Can kaybı olmamasına sevinirken, yanan iş yerlerimize üzüldük. Dar sokaklarında girmekte zorlandığımız, geceleri gezmeye çekindiğimiz, turizmden, Antalya'dan kopan bir Kaleiçi olmamalıdır. Burası Antalya'ya kazandırılmalıdır. Bunun için herkes taşın altına elini koymalı, üzerine düşeni yapmalıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/aesob-kaleicindeki-binalarin-restore-edilmesi-icin-kredi-verilmesini-istiyor_22078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!