Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Afgan Pazarı Müteahhitlere Açıldı

Afganistan, Dünya Bankası ve ABD' nin desteğiyle 10 yıllık bir sürece yayılacak 15 milyar dolarlık bir yatırımla yeniden yapılanma sürecinde...

Parab>Afganistan, Dünya Bankası ve ABD' nin desteğiyle 10 yıllık bir sürece yayılacak 15 milyar dolarlık bir yatırımla yeniden yapılanma sürecinde...
Bu süreçte, Türkiye' ye özellikle müteahhitlik sektörü için yeni bir kapı açılmış durumda. Şimdi müteahhitler Afganistan' da yeni işler almanın heyecanını yaşıyor. Çünkü yeniden yapılanmada söz sahibi ABD, politik bir kararla Türk müteahhitlerinin bu ülkede iş yapmasını destekliyor.
Bugüne kadar Yüksel, Limak, Tepe ve Çukurova İnşaat bölgede ihale alan firmalar arasında sayılıyor.

Bazı projeler ve proje sahibi firmalar şöyle:

Çukurova İnşaat: (Çukurova Grubuyla ilgisi yok) Dünya Bankası ihalesinden 3-5 milyon dolarlık tünel rehabilitasyonu aldı.

Tepe İnşaat: Bölgede Alman askerler için prefabrik konut inşa edecek.

Yüksel İnşaat: Amerikan Büyükelçiliği binası inşaatını üslendi. Ayrıca Kabil-Kandahar-Herat otoyol inşaatını ABD' li firma ortaklığıyla gerçekleştirecek.

Öte yandan Afganistan' ın ilk otel inşaatı da eğer ayrıntılarda bir sorun çıkmazsa Türkler tarafından yapılacak. Limak İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, Tepe İnşaat, Yüksel İnşaat ve Amerikan Arc firmasının ortaklığıyla Kabil' de 210 odalı Hyatt Regency otelinin inşasına başlayacaklarını belirtiyor. Özdemir Amerikan Büyükelçiliği karşısında yer alan otelin 40 milyon dolara mal olacağını ve finansmanının OPIC tarafından karşılanacağını söylüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/afgan-pazari-muteahhitlere-acildi_2789.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!