Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaoğlu Avrupalı Oluyor

Ataşehir, Ümraniye ve Çamlıca'da birçok projeye imza atan Ağaoğlu, bu yılın ikinci yarısından itibaren Merter, Ayazağa ve Seyrantepe'deki projeleriyle öne çıkacak.

Vatan Gazetesi
1 Ağaoğlu Avrupalı Oluyor

Ataşehir, Ümraniye ve Çamlıca’da birçok projeye imza atan Ağaoğlu, bu yılın ikinci yarısından itibaren Merter, Ayazağa ve Seyrantepe’deki projeleriyle öne çıkacak.

Bugüne kadar Anadolu yakasında yaptığı yatırımlarla tanınan Ağaoğlu Şirketler Grubu, rotasını Avrupa yakasına çevirdi. Ataşehir, Ümraniye ve Çamlıca’da birçok projeye imza atan Ağaoğlu, bu yılın ikinci yarısından itibaren Merter, Ayazağa ve Seyrantepe’deki projeleriyle öne çıkacak. Bu projelerin toplam yatırım tutarı ise 850 milyon doları bulacak.

"Anadolu yakasında çok iş yaptık. Biraz da Avrupalı olalım" diyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Merter’de 1.500 adet konut, Ayazağa’da bin konut, Seyrantepe’de ise rezidans, ofis ve otelden oluşan dev bir projeye start verecek.

Üçüncü çeyrekte başlıyor

Merter’e Haslar’ın iflas sorunu olan İstanbul İçecek Sanayi adlı şirketinden geçen yıl 86 bin metrekarelik arsayı aldığını belirten Ali Ağaoğlu, "Merter’de Böbrek Vakfı Hastanesi’nin arkasındaki arazide B gelir grubuna yönelik 1.500 konut yapacağız. Arsanın ait olduğu şirket iflas masasındaydı. Bu yüzden işlemler biraz uzun sürdü. Ancak sıkıntıyı aştık. Şu anda imar ve projelendirme çalışmaları devam ediyor. Bu yılın üçüncü çeyreğinde, en geç son çeyrekte kazmayı vurmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Ağaoğlu, Merter’de 200 milyon dolarlık yatırıma geçirilecek projenin satış hasılatının ise 500 milyon dolar olacağını sözlerine ekledi. Seyrantepe’deki projeye de değinen Ali Ağaoğlu, hazırlıklarını sürdürdükleri bu projenin de kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Ağaoğlu, "Seyrantepe’de hem rezidans hem ofis hem de otelin yer alacağı mix bir proje hazırlıyoruz. Bu projenin de startını üçüncü çeyrekte vermeyi planlıyoruz" dedi.

Anadolu yakasında projelere devam

Ali Ağaoğlu, Anadolu yakasında ciddi projelere imza attıklarını, bu yakadaki yatırımlarının devam edeceğini belirterek, "Ama biraz da Avrupalı olalım dedik ve Avrupa yakasındaki projelerimizi hayata geçirme kararı aldık" diye konuştu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/agaoglu-avrupali-oluyor_61648.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • seyrantepede 1 daire alsam peşinat nekadar vermem gerek taksitlerim nasıl olacak? esmereyub@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!