Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaoğlu'nun 'Satmaya Kıyamadığı' Villaları Satışta

Ağaoğlu’nun Çekmeköy’de yapımını tamamladığı butik projesi 'MY Roseville' da yer alan 21 villa satışa sunuldu. Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun, 'Satmaya kıyamadığımız bir proje' diye nitelendirdiği villaların fiyatları 1 milyon 550 bin dolar ile 1 milyon 600 bin dolar arasında değişiyor.

yapi.com.tr
Ağaoğlu'nun 'Satmaya Kıyamadığı' Villaları Satışta

Ağaoğlu’nun Çekmeköy’de yapımını tamamladığı butik projesi 'MY Roseville'de yer alan 21 villa satışa sunuldu. Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun, 'Satmaya kıyamadığımız bir proje' diye nitelendirdiği villaların fiyatları 1 milyon 550 bin dolar ile 1 milyon 600 bin dolar arasında değişiyor.

Kardeşi Hüseyin Ağaoğlu ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Ali Ağaoğlu, “Öteki tarafı bilmem, ama burası yeryüzünün bir cenneti' dedi. Çekmeköy’ün İstanbul’a çok yakın ve doğası en az bozulmuş yer olduğunu anlatan Ağaoğlu, “Burayı 1999 yılından sonra keşfettik. Burada benim 5-6 tane daha arazim var. Çok özel bir arazi. Buranın 20 küsur dönümü bana ait. 12 dönümlük alanda 2 kişiye aitti. Daha sonra o araziyi aldık ve 32 dönümlük bir araziye bu villaları yaptık. Çok özel bir proje. Bu proje benim mesleki tatmin projem. Burası benim gözbebeğim. Biliyorsunuz daha önce ruhsatları alıp inşaata başladıktan sonra yapacağımız binaları inşaat bitmeden satıyorduk. Ama bunu tam anlamı ile bitirdikten sonra satmak istedik. Çokta güzel oldu. Bugünden itibaren satışa sunuyoruz” diye konuştu.

“Aslında burası satmaya kıyamadığımız bir proje” diyen Ağaoğlu, satışa sunulan villaları 'çok güzel bir kızın görücüye çıkmasına' benzetti. Parası olan herkesin bu projeden villa alamayacağını anlatan Ağaoğlu, burada birbirine uyumlu ailelerin oturacağını söyledi. Kardeşinin ve kendi eşinin de orada oturacağını aktaran Ağaoğlu, “Kültür düzeyi aynı olan insanlar burada oturacak. Özel bir müşteri profili oluşturmak istiyoruz. Arazisini aldığımız 2 kişiye 6 adet villa verdik. Yani bizim satacağımız 21 villa kalıyor. Villaların fiyatları 1 milyon 550 bin dolar ile 1 milyon 600 bin dolar arasında olacak. Yüzde 18 KDV’si var” dedi.

"Vergi yükü çok ağır"

Ali Ağaoğlu, bir villa alan kişinin 300 bin dolar da KDV ödeyeceğini ifade ederek, inşaat sektörünün üzerindeki vergi yükünün çok ağır olduğunu söyledi. Ağaoğlu, “Benim elimde olsa KDV’yi yüzde 1’e indiririm. Biliyorsunuz ki inşaat sektörü istihdam sağlayan bir sektör. 150 metre karenin altındaki yerlere vergi yüzde 1’ken, üzerindeki yerlere ise yüzde 18. bu verginin düşürülmesi gerekir. Sektörün en büyük sorunu bu. İnşaat sektörü istihdam sağlayan bir sektör. Maalesef bir de bürokratik engeller var. Ruhsat almak için 1 yıl uğraşıyorsunuz. Devlet vergiyi düşürerek zarara etmez, aksine kar eder. Kardeşim ve eşime aldığımız villalarda da vergimizi verdik” şeklinde konuştu.

Ormanlık alana zarar verilmesinin söz konusu olmadığını vurgulayan Ağaoğlu, tam aksine ormanı koruyan bir şirket olduklarını söyledi. Basın mensuplarının soruları üzerine ekonomik kriz ile ilgili sorulara da cevap veren Ağaoğlu, “Kriz başladığında oturup, ağlamak yok iş yapacağız demiştik. Son 3-4 ayda 2 binin üzerinde kat sattık. Ben Türkiye’ye güveniyorum, Türkiye ekonomisine de inanıyorum. Doğru fiyat ve marka ile yola çıkarsanız başarılı olursunuz. Yatırımları geri çekmek yerine, tam aksine kriz zamanı öne aldık. Eğer malı sattığınız müşteriye kar yaptırıyorsanız bu iş her zaman tutar. 300 milyon dolarlık araziye yatırım yaptım. O nedenle Türkiye’ye güvenmek lazım” dedi.

Villaların özellikleri

Çam ormanı ile çevrili olan villalar, 32 dönümlük arazi üzerine kuruldu. 4 bin 153 metrekare oturum alanına sahip projede, yeşil alan ve rekreasyona yüzde 83 pay ayrılmış. Her villada 2 salon, 6 oda, 5 banyo, 4 tuvalet, 2 mutfak, 3 balkon, 3 teras, Türk hamamı, sauna, çamaşır odası, depo ve kış bahçesi bulunuyor. 27 villanın 7’sinde özel havuz yer alıyor. Ortak kullanım alanında 2 adet açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu bulunuyor. Her biri 394 metre kare net alana sahip olan villalar bodrum, zemin kat ve birinci kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Projenin ismiyle de bütünleşmesi açısından villaların etrafına 15 bin adet gül dikildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agaoglunun-satmaya-kiyamadigi-villalari-satista_71489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!