Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Ahmet Bey'in İlçesini Büyükşehir Düzeltecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Kemal Akar, Eyüp ilçesindeki cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni bir karar alınacağını söyledi.

Milliyet Gazetesi/Mehmet Demirkayab>İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Kemal Akar, Eyüp ilçesindeki cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni bir karar alınacağını söyledi. Akar, şöyle devam etti:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin almış olduğu bir ilke kararı var. Başkan Topbaş da bunu birçok kez açıkladı. Bir caddenin, sokağın, meydanın ismi varsa, bunların değiştirilmeyeceğine ilişkin bir ilke kararı var. Bu aynı zamanda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kararıdır. Yaptığımız görüşmelerde, Eyüp'teki cadde ve sokakların yenilenmesiyle ilgili olarak Belediye Meclisi'nin onayından geçen isim değişikliklerinin düzeltilmesi için bir çalışma yapıldığını öğrendik. Kanımca Mart ayı Meclis toplantısına düzeltilmiş olan isim listesi gelecek. AKP Grup Başkanvekili Evliyaoğlu'nun konuyla ilgili gerekli hassasiyeti gösterdiğine inanıyoruz."

Pierre Loti Tepesi'nin adını Eyüp Sultan Tepesi yapma girişimi tartışma yaratan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç'in ilçede onlarca sokağın da adını değiştirdiği ortaya çıkmıştı. 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, eski Dışişleri Bakanı Turan Güneş ve eski Disk Genel Başkanı Kemal Türkler'in isimleri silinirken yerine "Gençli" sokak isimleri konulmuş bir caddenin adının da Ahmet Genç Bulvarı olarak değiştirildiği belirlenmişti.

Ankara'da 'Eyüp' sıkıntısı
AKP'nin belediyelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Başkan Genç'i aradı. Genç de 'haberler gerçeği yansıtmıyor' diyerek kendini savundu. Milliyet'e konuşan Ergün, "Gazetelerde yazıldığı şekilde bir isimlendirme yok' dedi bana başkan. Gereken uyarıyı yaptık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahmet-beyin-ilcesini-buyuksehir-duzeltecek_51892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!