Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akay Kavşağı Kapanmıyor

Ankara 12. İdare Mahkemesi, Akay Kavşağı’nın bariyer konularak kapatılmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararının yürütmesini oy birliğiyle durdurdu. Avukat Sedat Vural’ın açtığı dava üzerine alınan mahkeme kararında, Belediye Meclis kararının uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğini vurgulanarak, olayın niteliği ve

Vatan Gazetesi
Akay Kavşağı Kapanmıyor

Ankara 12. İdare Mahkemesi, Akay Kavşağı’nın bariyer konularak kapatılmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararının yürütmesini oy birliğiyle durdurdu. Avukat Sedat Vural’ın açtığı dava üzerine alınan mahkeme kararında, Belediye Meclis kararının uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğini vurgulanarak, olayın niteliği ve davanın durumuna göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının savunması alınıp yeniden bir karar verilinceye kadar işlemin yürütmenin durdurulmasına karar verildiği bildirildi. Çankaya Belediyesi’nin açtığı davada, Ankara 3. İdare Mahkemesi, Akay Kavşağı’nın imar planının, "şehircilik ilkelerine aykırı olduğu" gerekçesiyle iptaline karar vermişti. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi de bu karar üzerine Akay Kavşağı’nı 31 Temmuz’dan itibaren bariyerlerle kapatma kararı almıştı.

Gökçek: Rahat nefes aldık

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, mahkemenin kararından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, "Ankara çok ciddi bir sıkışıklıktan bu kararla kurtulmuş oldu. Yürütmenin durdurulması bizlere nefes aldırmıştır. Dava açan vatandaşımıza tüm Ankaralılar adına teşekkür ediyorum" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akay-kavsagi-kapanmiyor_71021.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!