Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akçansa 3. Ar-Ge&İnovasyon Zirvesi'nde Yer Aldı

Akçansa, Mimar ve Mühendisler Grubu tarafından organize edilen MMG 3. Ar-Ge&İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’nde yenilikçi projeleri ile yer aldı.

yapi.com.tr
Akçansa 3. Ar-Ge&İnovasyon Zirvesi'nde Yer Aldı

17-18 Ekim tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen MMG 3. Ar-Ge&İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne katılan Akçansa, yenilikçi projelerini ziyaretçilerle paylaştı. Zirvede Akçansa’nın ödüllü Mikroalg Projesi ile Çanakkale Fabrikası’nın görüntülerinin yer aldığı sanal gerçeklik teknolojisi ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

“Akçansa’dan Sanal Gerçeklik Turu”
Akçansa, Çanakkale Fabrikası’nın görüntüleriyle paydaşlarına ve ziyaretçilerine sanal gerçeklik deneyimi yaşattı. Akçansa’nın fabrika ziyaretçilerine fabrikayı gezmeden iş sağlığı ve güvenliği kurallarını aktarmak için hayata geçirdiği bu uygulama aynı zamanda sektörde ilk olma özelliği taşıyor.

Dünyada en çok tercih edilen, en gelişmiş sanal gözlük sisteminin kullanıldığı uygulama ile fabrika ziyaretçileri bir yandan üretim sahalarına girmeden iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri alırken, diğer taraftan 34 sahneden oluşan görüntüler ve gyroskobik gezinti imkânıyla fabrikayı üç boyutlu ve orijinal haliyle gezebiliyor.  

“Karbon Ayak İzini Azaltmayı Amaçlayan Mikroalg Projesi”
Akçansa’nın karbon ayak izini azaltmayı amaçlayan Mikroalg Üretim Projesi zirvede ilgi odağı oldu. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi danışmanlığında ilerleyen projede mikroalgler karbon tutucu olarak görev yapıyor. Akçansa Çanakkale Fabrikası’nda özel havuzlarda karbondioksit ile beslenen ve fotosentez yöntemi ile büyüyen mikroalgler kozmetik sektöründe ve balıkçılık sektöründe değerlendiriliyor. Ayrıca, yüksek kalorifik değerleri sayesinde sektörde alternatif yakıt olarak da kullanılabiliyor.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, “Ar-Ge gücümüz ve yenilikçi ürünlerimizle sektörümüzün geleceğine yön veriyoruz. Yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyüme hedefiyle hareket ediyoruz. Yeniliklere değer veren bir şirket olarak, yeni yatırımlarımızı teknoloji, enerji, sürdürülebilir çevre alanına yönlendirmekteyiz. Bu doğrultuda yenilenebilir enerji kaynakları, atık yönetimi uygulamalarıyla verimlilik ve sürdürülebilirlik odaklı çalışıyor, fark yaratan çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-3-ar-geinovasyon-zirvesinde-yer-aldi_168297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!