Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa SAP Sistem Versiyonunu Elsys Danışmanlığında Yükseltti

Sürdürülebilir büyüme hedefi çerçevesinde Türkiye çimento sektöründe yenilikçi ürünleri ve hizmetleri ile öne çıkan Akçansa, SAP süreç iyileştirme ve entegrasyon projelerini Elsys danışmanlığında başarıyla tamamladı. Akçansa 12 yıldır kullanmakta olduğu SAP sistem versiyonunu yükselterek, mevcut SAP R3 4.7 versiyonundan SAP ERP 6.0 EHP4

yapi.com.tr
Akçansa SAP Sistem Versiyonunu Elsys Danışmanlığında Yükseltti

ürdürülebilir büyüme hedefi çerçevesinde Türkiye çimento sektöründe yenilikçi ürünleri ve hizmetleri ile öne çıkan Akçansa, SAP süreç iyileştirme ve entegrasyon projelerini Elsys danışmanlığında başarıyla tamamladı. Akçansa 12 yıldır kullanmakta olduğu SAP sistem versiyonunu yükselterek, mevcut SAP R3 4.7 versiyonundan SAP ERP  6.0 EHP4 versiyonuna geçiş yaptı.

SAP ERP  6.0 EHP4 sisteminin yeni fonksiyonlarından ve gelişmiş özelliklerinden faydalanmak isteyen Akçansa, mevcut sistemi içerisinde yapılandırılan tüm geliştirmeleri muhafaza ederek geçiş yaptığı yeni sistem sayesinde, ürünün Masraf Yeri Muhasebesi tarafındaki yeniliklerini ve IFRS ile SPK raporlamaları için sunulan gelişmiş fonksiyonlarını kullanma imkânı buldu.

Muhasebe ve finans  uygulamaları ile satın alma sistemlerinde iyileştirme

Süreç iyileştirme projesi, Akçansa’nın satın alma departmanı tarafında yapılan denetimler sonrasında ortaya çıkan bulgular dikkate alınarak yapılan analizlerle hayata geçirildi. Elsys’in uygulamaya geçirdiği proje ile, tüm satın alma siparişlerinin yöneticiler tarafından Blackberry ve iPhone üzerinden takip edilerek onaylanmasına olanak tanındı. Yapılan analizler doğrultusunda, Akçansa’nın kullanıcı yetkilendirmeleri yapıldı. Böylece daha sade, şeffaf ve yönetilebilir bir strateji çerçevesinde yeni bir modelin kurulmasına öncülük edildi. Maliyet muhasebesi süreçleri için tasarlanan raporlar ile ay sonu işlem kapanış takibinin otomatik olarak yapılması sağlandı.

SAP PI - Süreç entegrasyonu

Projenin ilerleyen aşamalarında BİGS uygulamaları kapsamında geliştirilen satış ve satın alma süreçlerinin tüm operasyonlarını kapsayan SAP PI (süreç entegrasyonu) projesi sayesinde, Akçansa’nın SAP ERP çözümlerinin diğer altyapı sistemleri ile tam entegre bir şekilde çalışması için uygun ortam hazırlandı. İlk olarak Akçansa’nın hazır beton tesislerinde hayata geçirilen uygulama ile Vurkon sistemi ve SAP R/3 sistemleri arasında entegrasyon sağlandı. Bu sayede malzeme anaverisi, şantiye-zone anaverisi, araç anaverisi, satın alma sipariş yönetimi, ürün transferi ve teslimat işlemlerinin entegrasyonu sağlanarak çift sistemde tutulan veri giriş çıkışındaki hatalar engellenmiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-sap-sistem-versiyonunu-elsys-danismanliginda-yukseltti_90000.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!