Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akfen İnşaat, Tekirdağ Şehir Hastanesi’ni Tamamladı

Akfen İnşaat tarafından Kamu-Özel İşbirliği modeliyle yapımı tamamlanan Tekirdağ İsmail Fethi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi hizmete açıldı.

yapi.com.tr
Akfen İnşaat, Tekirdağ Şehir Hastanesi’ni Tamamladı

Akfen İnşaat tarafından Kamu - Özel İşbirliği (PPP) modeliyle yapımı tamamlanan Tekirdağ İsmail Fethi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, 13 Aralık 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minyatür ustası Nasuhi Hasan Çolpan’ın “Marmara” isimli tablosunu takdim ederken, tören sonrasında Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyetle yapılan hastane gezisinde tesis hakkında bilgi verdi.

3 Şehir Hastanesine 1,1 Milyar $’lık Yatırım
Hamdi Akın, tören sonrasında yaptığı konuşmada, Isparta ve Eskişehir Şehir Hastaneleri’nin ardından Tekirdağ Şehir Hastanesi’ni de tamamlayarak hizmete hazır hale getirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Akın, “İmzamızı attığımız toplam 1,1 milyar dolarlık bu 3 şehir hastanesinde 2 bin 402 yatağı hayata geçirerek milletimizin dünya standartlarında sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmasına vesile olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere yönelik olarak sürekli ölçümü gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları anketlerinde Akfen İnşaat’ın yapımını üstlendiği Eskişehir ve Isparta Şehir Hastaneleri’nin ilk iki sırada yer aldığına dikkat çeken Hamdi Akın, “Bu yüksek memnuniyeti Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde de devam ettireceğiz” dedi.

“PPP Modeli Sadeleşerek Devam Etmeli”
Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşa edildiği Kamu – Özel İşbirliği modeline de değinen Akın, “Ülkemize kısa zamanda çağ atlatan dev yatırımların önünü açarak vatandaşlarımızın hayat kalitesini artıran PPP projeleri uzun yıllardır tüm dünyada başarıyla uygulanan bir finans modeli olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin de son yıllarda içine girdiği yatırım atağında büyük katkısı olan PPP modelinin önünü tıkayacak tartışmalarla zaman kaybedilmesi yerine, sözleşmelerin günümüz şartlarına göre uyumlu olarak sadeleştirilerek yeni yatırımlara devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum”ifadelerini kullandı.

Tekirdağ’ı sağlık alanında bir çekim merkezi haline getirecek 566 yataklı Şehir Hastanesi’nde 124 poliklinik, 18 ameliyathane ve 102 yoğun bakım ünitesi yer alıyor. 1 milyar 500 milyon TL’ye mal olan Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde sağlık personeli haricinde hizmet personeli olarak da yaklaşık 2800 kişiye dolaylı istihdam sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-insaat-tekirdag-sehir-hastanesini-tamamladi_182764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!