Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin Yapımında Sona Gelindi

Akfen İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen, inşaat işleri bitme noktasına gelen Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin, Sağlık Bakanlığı tarafından teslim alındıktan sonra faaliyete geçmesi bekleniyor.

yapi.com.tr
Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin Yapımında Sona Gelindi

Tekirdağ, Akfen İnşaat tarafından Kamu-Özel İşbirliği (PPP-Public Private Partnership) modeliyle yapımı üstlenilen Şehir Hastanesi’ne kavuşmak için gün sayıyor.Sağlık alanında vatandaşları teknolojik hizmetlerle buluşturacak Tekirdağ Şehir Hastanesi, 158 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bir yatırım olarak öne çıkıyor. 1 milyar 500 milyon liraya mal olan proje, 486 yatak kapasitesine sahip.

Gururla Hastanenin Hizmete Girmesini Bekliyoruz
Tekirdağ Şehir Hastanesi ile ilgili düzenlenen basın toplantısına Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Akfen İnşaat Genel Müdürü Mesut Coşkun Ruhi ve Akfen İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kılınç hazır bulundu.

Projenin sözleşmede taahhüt edilen şekliyle 24 aylık kısa sürede tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak aşamaya geldiğini belirten Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, hastanenin Sağlık Bakanlığı tarafından teslim işlemleri yapıldıktan sonra faaliyete geçeceğini ifade etti. Akın, “Tekirdağ’a sağlık sisteminin en son teknoloji ve donanımını kazandıran bir projenin içinde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Türkiye ve dünyada dev projelere imza atmış bir grup olarak 2017 yılında Isparta, önceki yıl da Eskişehir Şehir Hastaneleri’ni tamamlayıp sağlık sektöründe de uzmanlığımızı göstermiş olduk. Şimdi büyük bir gururla Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Selim Akın, tamamlanan 3 şehir hastanesi ile 2 bin 322 yatağı hayata geçirmiş olduklarını kaydetti.