Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akfen İnşaat, Tüpraş Kırıkkale'ye Göz Dikti

Tüpraş İzmit Rafinerisi'nin 232.5 milyon dolar değerindeki desülfrizasyon ünitesi inşaatını üstlenen Akfen İnşaat, Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi'nin

Dünyab>Tüpraş İzmit Rafinerisi'nin 232.5 milyon dolar değerindeki desülfrizasyon ünitesi inşaatını üstlenen Akfen İnşaat, Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi'nin desülfrizasyon ünitesi ihalesine de katılacak.
Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Tüpraş'ın ürettiği benzinin daha kaliteli hale getirilmesi amacıyla yapılacak prosesi Alarko İnşaat konsorsiyumu ve İspanyol Tecnicas Reudas ortaklığıyla gerçekleştireceklerini belirtti. Projenin tamamının kredili olduğunu dile getiren Akın, "Bu proje için yurtdışından 232.5 milyon dolar kredi getiriyoruz. Şu an Tüpraş ile kredi görüşmeleri devam ediyor. Sanıyorum Şubat ayı sonuna doğru kredi görüşmeleri bitmiş olur. Mart ayında da şantiye çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Projeyi 30 aylık sürede sonuçlandıracağız" dedi.

Tüpraş'ın desülfrizasyon işlerinin etap halinde düzenlenen ihalelerle yapıldığını belirten Akın, bugüne kadar 10'a yakın ihalenin yapıldığını, ihale sürecinin 6-7 yıla yayıldığını söyledi. Tüpraş Kırıkkale Rafineri'sinin ihalesinin yapılmasından sonra Tüpraş'ın mutlu sona ulaşacağını kaydeden Akın, "Ve bundan sonra Tüpraş, Avrupa ve dünya standartlarının üzerinde benzin üreten çok kıymetli bir kuruluş olacak. Kırıkkale İhalesi ile beraber aşağı yukarı 9-10 ihalelik bir paket sonuçlanmış oluyor. Akfen olarak bu ihaleye de katılacağız" diye konuştu.

Ege Bölgesi Sanayi Odası öncülüğünde yürütülen Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nin Altyapı İşleri İhalesi'ni, proje süresi olan 36 aydan daha kısa sürede tamamlayacaklarını ifade eden Akın, 46 trilyon 600 milyar liralık ihale ile bölgenin altyapı işlerinin yüzde 65'inin tamamlanacağını söyledi.

Temel faaliyet alanlarının havaalanı, altyapı, konut ve doğal gaz inşaatlarından oluştuğunu belirten Akın, bugüne kadar Antalya Eski Havaalanı, Samsun-Çarşamba Havaalanı, Isparta Havaalanı'nı yaptıklarını kaydetti. Gerçekleştirdikleri Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali'ni işleterek yatırım parasını çıkartmakla meşgul olduklarını vurgulayan Akın, işletme süresinin 2005 yılı Haziran ayına kadar olduğunu dile getirdi. Akın, Bursa'nın bütün doğalgaz dağıtım işini de kendilerinin gerçekleştirdiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-insaat-tupras-kirikkaleye-goz-dikti_2879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!