Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akgün: İzmir ve Çevresinde Yarım Kalan Projelerin Tutarı 1 Katrilyon Lirayı Geçti

İzmir Emlakçılar ve Emlak Müşavirleri Derneği Genel Başkanı Rıdvan Akgün, hukuki konumu araştırmadan başlanan ve atıl halde kalan projelerin asıl s

Zamanb>İzmir Emlakçılar ve Emlak Müşavirleri Derneği Genel Başkanı Rıdvan Akgün, hukuki konumu araştırmadan başlanan ve atıl halde kalan projelerin asıl sorumlularının belediyeler ve belediye başkanları olduğunu söyledi.

Yönetim kurulu üyleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Rıdvan Akgün, İzmir ve çevresinde yarım kalan projelere ödenen paranın 1 katrilyon lirayı geçtiğini kaydetti. İzmir’de başlanmış ama tamamlanamamış onlarca projenin toprağa gömülüşü ve terkedilişinin irdelenmesi gerektiğinin altını çizen Akgün, “Katrilyon harcanarak atıl halde bırakılan prejelerin asıl sorumluları belediyeler, belediye başkanları ve siyasi yöneticilerdir. Bunun aksini de kimse inkar etmemelidir.” dedi.

Başkan Akgün, şöyle devam etti: “Seçim zamanı meydanlarda nutuk atan, sokakta gördüğü her vatandaşı yakalayıp alnından öpen ve altından kalkamayacakları vaadlerde bulunan bir çok siyasi, elde ettikleri mevkilerde halkımıza göstermelik hizmet verme yarışına giriyor. Seçim ve tayin nedeniyle değişen yöneticiler ve bürokratlar ekonomik imkansızlıklarla ve siyasi hesaplaşmalarla bir çok projeye sahip çıkmamış ve değeri milyar doları geçen bir çok yatırımı çürümeye terk etmişlerdir.”

SİT konusunda İzmir’in büyük bir talihsizlik yaşadığını dile getiren Akgün, “SİT adeta başamızın belası. Bu yüzden yerli ve yabancı girişimciler İzmir’e yatırım yapmaktan korkuyor. İzmir’in canını okuyan SİT yerli ve yabancı turistleri de kaçırmaktadır.” dedi. Akgül, bütün sivil toplumlarını, Ege ve İzmir milletvekilerini ve tüm belediyeleri yarım kalan projelere sahip çıkmaya davet ettiklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akgun-izmir-ve-cevresinde-yarim-kalan-projelerin-tutari-1-katrilyon-lirayi-gecti_3258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!