Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akkuyu Nükleer Santraline Mersinli İşadamları da Sıcak Bakmıyor

Mersin Genç İşadamları Derneği (MEGİAD) Başkanı Alper Gürsoy, Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde yapımı planlanan Akkuyu Nükleer Santrali'nin olası risklerine dikkati çekerek, ''Mersin'in çok kısa bir dönem içerisinde önemli bir turizm merkezi olması beklenirken, yapımı planlanan nükleer enerji santrali kentin turizm geleceğine darbe

yapi.com.tr
Akkuyu Nükleer Santraline Mersinli İşadamları da Sıcak Bakmıyor

STRONG>Mersin Genç İşadamları Derneği (MEGİAD) Başkanı Alper Gürsoy, Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli beldesinde yapımı planlanan Akkuyu Nükleer Santrali'nin olası risklerine dikkati çekerek, ''Mersin'in çok kısa bir dönem içerisinde önemli bir turizm merkezi olması beklenirken, yapımı planlanan nükleer enerji santrali kentin turizm geleceğine darbe vuracaktır'' dedi.

Görsoy, yaptığı yazılı açıklamada, kentin bir tarafında turizm yatırımları desteklenirken, diğer tarafında ise nükleer enerji santralinin yapımı için karar alınmasının düşündürücü olduğunu belirtti.
    
Mersin'in Türkiye'nin en bakir sahillerine sahip bulunduğunu ve turizm alanı ilan edilmesi gerektiğini ifade eden Gürsoy, şunları kaydetti:
    
''İş dünyası olarak enerjinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Eğer Türkiye'nin enerji ihtiyacından dolayı böyle bir nükleer santrale ihtiyacı varsa bunun yeri konusunda ince eleyip sık dokumak gerekmektedir.
    
Mersin'in çok kısa bir dönem içerisinde önemli bir turizm merkezi olması beklenirken, yapımı planlanan nükleer enerji santrali, kentin turizm geleceğine darbe vuracaktır. Antalya'da artık turizm yatırımı yapacak yerin kalmaması ve yatırımların Mersin'e kaymasının söz konusu olduğu bir dönemde, özellikle Tarsus-Kazanlı Turizm Projesi'nin hayata geçtiği şu günlerde kentimize gelecek olan turistlerde psikolojik bir etki yaratacağını düşündüğümüz Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili gerekirse büyük çaplı eylemler yapılmalı. MEGİAD olarak nükleer enerji santralinin iptali konusunda yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğiz.'' (AA)

 

ETİKETLER: kurum proje çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/akkuyu-nukleer-santraline-mersinli-isadamlari-da-sicak-bakmiyor_79975.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!