Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKM Açılsın Emek Yıkılmasın

İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ecacıbaşı festivalde AKM’nin eksikliği nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken seyirciler arasından bir grup da Emek sinemasının yıkım kararını protesto etti.

Hürriyet Gazetesi
AKM Açılsın Emek Yıkılmasın

İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ecacıbaşı festivalde AKM’nin eksikliği nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken seyirciler arasından bir grup da Emek sinemasının yıkım kararını protesto etti.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, önceki akşam (10 Mayıs) Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Sunuculuğunu Defne Halman’ın üstlendiği açılış töreni, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmasıyla başladı.

Bülent Eczacıbaşı konuşmasında; “Bu yıl, İstanbul Festivalleri’ni kentimizin Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşımasının yarattığı coşku ve heyecanla gerçekleştiriyoruz. İstanbul Tiyatro Festivali’nde eksikliğini yoğun bir şekilde hissettiğimiz Atatürk Kültür Merkezi’nin hâlâ İstanbul’a geri kazandırılamamış olmasından kaynaklanan sıkıntımızı dile getirmek istiyorum. 18’inci festivali açarken Atatürk Kültür Merkezi’yle ilgili olarak bir üzüntü yerine bir sevinci dile getireceğimizi umuyorum” dedi.

Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali tarafından verilen “Onur Ödülü” bu yıl yönetmen ve eğitimci Erol Keskin’e sunuldu. Türk tiyatrosunun bu büyük sanatçısına ödülünü Bülent Eczacıbaşı takdim etti.

Festival, açılış töreninin ardından, yönetmenliğini Engin Alkan’ın üstlendiği Krater Yapım’ın Hekate’nin Şarkısı başlıklı oyun ile başladı.

90 gösteri var

Tiyatro ve sanat dünyasının ünlü simalarını bir araya getiren 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali Açılış Töreni’nin ardından İKSV’nin yeni binasında bulunan Salon’da DJliğini Serra Yılmaz, Murat Daltaban ve Hakan Günday’ın üstlendiği bir açılış partisi düzenlendi. 10 Haziran tarihine kadar devam edecek 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali programında yurtdışından 9 tiyatro ve dans topluluğu ile Türkiye’den seyirciyle ilk kez buluşacak 30’a yakın oyun, dans, performans ve özel gösteriler yer alıyor. Festival kapsamında, bir ay boyunca 18 farklı mekânda sahnelenecek 90 gösterinin yanı sıra ünlü konukların katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek.

ETİKETLER: İstanbul 2010
http://www.yapi.com.tr/haberler/akm-acilsin-emek-yikilmasin_79377.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!