Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yargı Emek Sineması'nın Yıkımını Öngören Projeye Dur Dedi

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Emek Sineması'nın yıkımını öngören projeyi onaylayan kurul kararına karşı açmış olduğu davada İstanbul 9. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

yapi.com.tr
Yargı Emek Sineması'nın Yıkımını Öngören Projeye Dur Dedi

A href="http://www.mimarist.org" target="_blank">TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Emek Sineması'nın yıkımını öngören projeyi onaylayan kurul kararına karşı açmış olduğu davada İstanbul 9. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Yenileme Alanları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Yenileme Kurulu’nun 17.09.2009 gün ve 954 sayılı ve 09.10.2009 gün ve 973 sayılı kararı ve eki avan projelerin iptali ve öncelikle yürütmenin durdurulası istemiyle açtığı davada T.C. İstanbul 9. İdare Mahkemesi, 2010/448 ESAS no.lu kararında “Dava konusu işlem, uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararlar doğurabileceğinden, mahallinde keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırıldıktan sonra bu konuda yeniden bir karar verilinceye kadar 2577 Sayılı Yasanın 27.maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütmenin durdurulmasına, 12/05/2010 tarihinde oybirliğiyle karar verildi” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yargi-emek-sinemasinin-yikimini-ongoren-projeye-dur-dedi_79673.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!