Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKP Eleştiri İstemiyor

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu’nda Elektrik Mühendisleri Odası Genel Başkanı Musa Çeçen, özelleştirmelerdeki usulsüzlükleri ve haksızlıkları, yandaş şirketlere peşkeş çekilen ihaleleri dile getirdiği sırada kongreyi izleyen AKP Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Özlem Müftüoğlu ile

Cumhuriyet Gazetesi
AKP Eleştiri İstemiyor

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu’nda Elektrik Mühendisleri Odası Genel Başkanı Musa Çeçen, özelleştirmelerdeki usulsüzlükleri ve haksızlıkları, yandaş şirketlere peşkeş çekilen ihaleleri dile getirdiği sırada kongreyi izleyen AKP Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Özlem Müftüoğlu ile AKP İl Başkanı Ahmet Uzer ayağa kalkarak, “Siyaset yapıyorsun, git parti kur” diyerek tepki gösterdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda gerçekleştirilen EMO Gaziantep Şubesi’nin olağan genel kurulu AKP milletvekillerinin tepkisine sahne oldu. EMO Genel Başkanı Musa Çeçen, ülkenin içinde bulunduğu durumu, sıkıntı ve sorunları dile getirdi. Devletin kaynaklarının yandaş şirketlere peşkeş çekildiğini, böylelikle işsizliğin arttırıldığını vurgulayan Çeçen, “Bu ülkede yapılan özelleştirmelere ve elde edilen gelirlere rağmen ülkenin borç stokunda azalma olmamıştır. Politika yapmak sadece siyasilere verilen asli bir hak değildir. Sokaklar işsiz dolu. Bunları söylerken siyaset mi yapıyoruz” diye konuştu.

Çeçen’in konuşması sırasında ayağa kalkan AKP İl Başkanı Ahmet Uzer, “Siyaset yapacaksan git parti kur” diye tepki gösterdi. AKP Milletvekili Mehmet Erdoğan da, “Burası siyaset yeri değil. Siz solculara rağmen bu özelleştirmeler yapılacaktır” dedi. Diğer AKP milletvekilleri Müftüoğlu ile Mazıcıoğlu da ayağa kalktı. CHP milletvekilleri Akif Ekici ve Yaşar Ağyüz araya girerek eleştirilere tahammül edilmesini, tepkilerin yersiz olduğunu söyledi.

Salondan çıkan milletvekillerinden Erdoğan giriş kapısından el işaretleri yaparak, “Saygısız ve terbiyesiz” diye bağırdı. Oda üyesi bazı mühendisler de Çeçen’e tepki göstererek, “Yeter inin kürsüden, sizi dinlemek istemiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından yönetim kurulu üyeliklerine Prof. Dr. Kemal Kıymık, Hasan Coşkun, Halil Uğur, Faruk Baştürk, İslim Arıkan, Kenan Tankut ve Bahattin Uylukçu seçildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akp-elestiri-istemiyor_76930.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!