Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akustik Laboratuvar Tasarımında Talayman Akustik İmzası

Yapı malzemelerinin ses yalıtım düzeyi ölçümlerine yönelik FTI’nin hizmete sunduğu akustik laboratuvarların tasarımı, Talayman Akustik tarafından gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Akustik Laboratuvar Tasarımında Talayman Akustik İmzası

Yapı malzemelerinin ses yalıtım düzeyi ölçümlerine yönelik FTI’nin hizmete sunduğu akustik laboratuvarların tasarımı, Talayman Akustik tarafından gerçekleştirildi. Yapı sektöründe yapı elemanları ve cephe sistemlerinin ses yalıtım düzeyi ölçümleri konusunda yaşanan sektörel eksikliği fark eden FTI, Talayman Akustik'in danışmanlığı ile Türkiye’de hizmete açtığı akustik laboratuvarlarında ISO 140-3, ISO 10140-2 ve ISO 10848-2 standartları uyarınca malzeme yalıtım testlerini gerçekleştiriyor.

İstanbul Çatalca’da FTI (Façade Testing Institute) bünyesinde kurulan akustik laboratuvarlar için tasarlanan düzenek ile yapıda kullanılan duvar elemanları, paneller, cephe sistemleri gibi büyük boyutlu detaylar ve kapı, pencere, cam, levha ve cephe profili gibi küçük boyutlu elemanların havadan yayılan sese karşı yalıtım performans ölçümleri yapılabiliyor. İşletme kolaylığı ve hızı sağlanabilmesi için tasarlanan modüler deney malzemesi duvarı, farklı ebatlardaki ürünlerin deneylerinin yapılması için gerekli hazırlık sürecini azaltıyor. Özellikle ISO 10848-2 test düzeneğinin Avrupa’da dahi sayılı laboratuvarlarda bulunması, proje ve imalatın tamamen yerli kaynaklarca gerçekleştirilmesi yatırıma önemli değerler katıyor.Türkiye’de yapı fiziği ve özellikle cephe sistemlerine dayalı geniş yelpazede ölçüm hizmetleri sunan FTI Laboratuvarları, alanında Türkiye’deki ilk Onaylı Kuruluş olma süreci içinde yeralıyor. Akustik laboratuvarların tasarım, projelendirme, uygulama kontrolörlüğü ve akustik açıdan doğrulama ölçümleri Talayman Akustik tarafından gerçekleştirildi.Talayman Akustik; akustik projelendirme, tasarım, modelleme, ölçüm, uygulama ve kontrolörlük hizmetleri sunuyor.  ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulayan alanındaki ilk ve tek firma olma özelliğini taşıyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/akustik-laboratuvar-tasariminda-talayman-akustik-imzasi_87923.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!