Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akyaka’da Ödün Yok

Gökova Körfezi’nin kıyısında Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi Nail Çakırhan evleri ile ünlü Akyaka’da imara aykırı kaçak ek ve katlar yıkılmaya başlandı. İmara aykırı eklentiler içinde eski Ula Kaymakamı olan Kırıkkale Vali Yardımcısı Ali Çetin’in yazlık evinin üst katı ve Muğla Üniversitesi AB Gökova Kıyı Yönetimi Projesi'nin eski sorumlusu emekli

Cumhuriyet EGE
Akyaka’da Ödün Yok

Gökova Körfezi’nin kıyısında Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi Nail Çakırhan evleri ile ünlü Akyaka’da imara aykırı kaçak ek ve katlar yıkılmaya başlandı. İmara aykırı eklentiler içinde eski Ula Kaymakamı olan Kırıkkale Vali Yardımcısı Ali Çetin’in yazlık evinin üst katı ve Muğla Üniversitesi AB Gökova Kıyı Yönetimi Projesi'nin eski sorumlusu emekli Prof. Dr. Erdal Özhan’ın evinin önündeki havuz da bulunuyor.

Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, 4 yıldır kaçak eklerin ve katların yıkımı için hukuk çerçevesinde mücadele ettiklerini belirtirken, “Nail Çakırhan evleriyle ünlenen Muğla-Ula mimarisi yapıların yenilerine sahip olmamıza rağmen Türkiye’de ilk kez böyle bir yerleşme Kentsel SİT Alanı kararları ile koruma altına alındı. Her ne şekilde olursa olsun korumadan ödün vermeyeceğiz. Akyaka korunarak gelişecek ve koruyarak turizm yapacağız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akyakada-odun-yok_75982.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!