Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alanya Sokaklarında Pedal Sesleri

Alanya Belediyesi'nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte hazırladığı ve ağır tonajlı araçların şehir merkezinden çevre yoluna kaydırılmasını, mevcut karayolların yayalaştırılmasını, bisiklet yolları yapılmasını da öngören kentsel tasarım projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında kent içi ulaşımda bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla

yapi.com.tr
Alanya Sokaklarında Pedal Sesleri

Özellikle 1980’li yıllarda yapılan turizm yatırımları sonucu önemli bir turizm merkezi haline gelen ve 10 binin üzerinde sürekli yaşayan yabancı nüfusu olan Alanya'da kentsel kalitenin arttırılması için yapılan çalışmalar hız kazanıyor. Alanya Belediyesi'nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte hazırladığı ve ağır tonajlı araçların şehir merkezinden çevre yoluna kaydırılmasını, mevcut karayolların yayalaştırılmasını, bisiklet yolları yapılmasını da öngören kentsel tasarım projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında kent içi ulaşımda bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla geliştirilen ve Şubat ayında başlanan 'bisiklet yolları ve terminalleri' çalışmaları bu ay sonunda tamamlanıyor.

www.yapi.com.tr'nin Alanya Belediyesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, toplam 150 bisikletten oluşan projenin terminal hazırlıkları tamamlandı ve 5 terminalde hizmet verilmeye başlandı. İstasyon seçiminde yayaların yoğun olduğu akslar dikkate alındı ve sahil şeridini de kapsayan 20 nokta belirlendi. Şu anda herkesin herhangi bir ücret ödemeden bir saatlik test sürüşleri yapabildiği projeden, bütün kent halkı ve ziyaretçiler yararlanabilecek. Kullanıcıların, bisikletleri aldıkları noktaya geri getirmeleri gerekmiyor; kredi kartlarını kullanarak 20 termimalden herhangi birine kilitleyebiliyorlar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alanya-sokaklarinda-pedal-sesleri_64421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!