Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alanya’da Kirişleri Kesilen Bina Mühürlendi

Alanya’da bodrum katındaki temel kirişlerin kesildiği tespit edilen 4 katlı bina, Alanya Belediyesi ekipleri tarafından mühürlendi.

yapi.com.tr
Alanya’da Kirişleri Kesilen Bina Mühürlendi (Fotoğraf: İHA)

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine gittikleri Saray Mahallesi’nde 4 katlı bir binanın bodrum katındaki temel kirişlerin kesildiği tespit etti. Devam eden çalışma durdurulurken bina mühürlendi. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim önceliğimizdir. İzinsiz, kaçak hiçbir yapıya müsaade etmeyeceğiz." dedi.

İHA’da yer alan habere göre; Saray Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın, mevcut inşaat ruhsatına göre zemin katında olan bina giriş sahanlığının bodrum kata alınmak istendiği, bu amaçla bodrum katın yetersiz olan kat yüksekliğinin zemine doğru derinleştirmek suretiyle sağlanmaya çalışıldığı; yapılan çalışmada deprem güvenliğini bozacak şekilde bina kolonlarının üzerine oturduğu zemin kirişlerinin kesildiği, kolonlarının ayaklarındaki demirli betonların kesilmek suretiyle daraltıldığı, bazı kirişlerinin altının boşaltılarak askıda bırakıldığı, binanın balkonlarının demir konstrüksiyon malzeme ile büyütüldüğü tespit edildi.

Ayrıca binanın üzerine inşaat ruhsatına aykırı ilave bir kat inşa edildiği ve binadaki tüm katlarda izinsiz olarak tadilat çalışmaları yapıldığı, binanın önündeki kaldırımın işgal edilerek duvarla örüldüğü belirlendi. Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tespit edilen kaçak çalışmanın binanın statik güvenliğini bozduğunu ve binanın çökme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirlediler. Söz konusu bina yapı tatil zaptı düzenlenmek suretiyle mühürlenerek, kaçak inşaat çalışması durduruldu ve bina güvenlik şeridi çekilerek emniyete alındı.

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim önceliğimizdir. İzinsiz, kaçak hiçbir yapıya müsaade etmeyeceğiz." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alanyada-kirisleri-kesilen-bina-muhurlendi_204892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!