Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alanya'nın Yeni İmar Planları Onaylandı

Alanya Belediyesi’nin, mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı imar planı notları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

yapi.com.tr
Alanya'nın Yeni İmar Planları Onaylandı

Alanya Belediyesi’nin, mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı imar planı notları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. Milliyet'te yer alan habere göre, Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, merkez mahalleleri ve Büyükşehir Yasası ile Alanya Belediyesi’ne bağlanan mahallelerdeki farklı imar uygulama hükümlerini ortadan kaldırmak ve çarpık yapılaşmayı önlemek için çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında tüm mahalleleri kapsayacak imar planı hükümleri ve plan revizyonları Büyükşehir Meclisi’ne sunuldu. Alanya Belediye Meclisi’nin 7 Haziran 2016’da 155 sayılı kararı ile uygun bulunan, Merkez Mahalleleri, Güzelbağ, Emişbeleni, Mahmutlar, Payallar, Cikcilli, Çıplaklı, Oba, Demirtaş, Okurcalar, Kargıcak, İncekum, Konaklı, Kestel, Tosmur Mahalleleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri revizyonuna ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişiklikleri, bugün yapılan Büyükşehir Belediyesi Devam Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

"Alanya’nın marka değeri artacak"

Alanya’da imar bütünlüğünü sağlamak için merkez ve 15 yeni mahallenin 1/1000’lik yapılaşmaya esas plan hükümleriyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını, çalışmalar kapsamında geçen yıl bir Kitap hazırladıklarını, vatandaşları ve ilgili kuruluşları bilgilendirdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya merkez ve mahallelerinde plan bütünlüğünü sağlamaya yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Plan bütünlüğü Alanya’ya yeni bir vizyon ve marka değeri kazandıracaktır. Hukuk ve plan mevzuatına uygun olarak hataları düzeltip doğru adımlar atmaya çalıştık. Kararı oy birliği ile destekleyen tüm Büyükşehir Meclis Üyelerine teşekkür ederim” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alanyanin-yeni-imar-planlari-onaylandi_152856.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!