Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alarko da Gaz Dağıtımına Girecek

Doğalgaz dağıtım ihalelerine gireceğini açıklayan Alarko da gaz ihalesini aldığı şehirde elektriği de dağıtmak istiyor. Enerji piyasasındaki

Milliyet
Alarko da Gaz Dağıtımına Girecek

b>Doğalgaz dağıtım ihalelerine gireceğini açıklayan Alarko da gaz ihalesini aldığı şehirde elektriği de dağıtmak istiyor.

Enerji piyasasındaki yeni düzenlemelerden sonra şirketler birbiri ardına doğalgaz dağıtımı ihalelerine girme niyetlerini açıklıyorlar. Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, gaz ve elektrik dağıtımında rol almak istediklerini söyledi. Ancak ihalelerin 49 yıl gibi uzun hizmet sürelerini içermesinin kaliteyi düşürdüğünü vurgulayan Yavrucu, "Dağıtım ihaleleri 15 - 20 yıllık periyotları kapsamalı" dedi.

Santral Mart'ta bitiyor
Yavrucu, 70 milyon dolara mal olan Kırklareli doğalgaz çevrim santralının martta tamamlanacağını açıkladı. Ancak devletin, burada üretilecek elektriğin sisteme aktarılması için nakil hattının kurulmasına yönelik kamulaştırmaları henüz yapmadığına dikkat çeken Yavrucu, bu nedenle santralın devreye alınmasının gecikebileceğini kaydetti.

İstanbul Ankara arası kısalıyor
Yavrucu, Alarko’nun gündemindeki en büyük projenin 437 milyon euroluk İstanbul - Ankara demiryolu rehabilitasyon projesi olduğunu söyledi. Yavrucu’nun verdiği bilgilere göre İspanyol OHL firması ile yüzde 50 ortak gerçekleştirilecek projenin temeli bu ay atılacak. Proje 2004 yılında tamamlandığında İstanbul - Ankara arası trenle üç - üç buçuk saatte katedilebilecek. Proje kapsamında hem demiryolunun iyileştirilmesi, hem de güzargah değişiklikleri yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alarko-da-gaz-dagitimina-girecek_2070.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!