Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Yeni Yatırımcılar Bekliyor

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olacak olan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, yeni yatırımcılar bekliyor.

Dünyab>Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olacak olan Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, yeni yatırımcılar bekliyor.

Temeli geçtiğimiz hafta sonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan bölgenin doluluk oranı şimdiden yüzde 61'e ulaştı. Toplam sayısı 394 olan parsellerin şu an 154 tanesi boş.
Ege'deki girişimcilerin bu bölge ile bir ilki daha gerçekleştirdiğini ifade eden Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Ender Yorgancılar, "Bölgemizdeki sanayicilere imtiyaz değil, fırsat eşitliği sağlıyoruz. Hiçbir devlet desteği almadan, banka kredisi kullanmadan hayata geçireceğimiz bu proje Türkiye'nin ilk endüstri kenti olan Aliağa'yı daha da geliştirecek. Burayı ABD, Japonya ve Avrupa'nın en modern sanayi bölgelerini etüd ederek planladık" dedi.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Atıl Akkan ise bölgenin Türkiye'de GAP'tan sonraki en büyük yatırım olduğunu iddia etti. Bölgenin yatırım tutarının 10 milyar dolar olduğuna dikkat çeken Akkan, "Bu yatırımla 60 bin kişi iş bulacaktır. Bu bir hayal değil. 2007 sonuna kadar tesislerin hepsi çalışacak. 200 bin kişi buradan ekmek yiyecek. Bölge ihracata 2 milyar dolar, GSMH'ye 10 milyar dolar katkı sağlayacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aliaga-organize-sanayi-bolgesi-yeni-yatirimcilar-bekliyor_5116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!